Sutopu Büyük Kadınlar 2.Lig Grup ve Final Müsabakaları Tamamlandı

Türkiye Sutopu Federasyonunun faaliyet programında yer alan, Büyük Kadınlar 2. Lig Grup ve Final müsabakaları Adana’da tamamlandı.

Türkiye Sutopu Federasyonunun faaliyet programında bulunan, Büyük Kadınlar 2. Lig Grup ve Final müsabakaları Adana’da tamamlandı. Adana Atatürk Olimpik Yüzme Havuzunda gerçekleştirilen müsabakalar sonunda İskenderun Yüzme İhtisas Kulübü takımı şampiyon olurken, Antalyaspor takımı ikinci, Adana Adanus Sutopu Takımı üçüncü oldu. 

Tansuğ; “Sutopu Müsabakalarına Ev Sahipliği Yapmak Bize Gurur Veriyor”

Müsabakaları yakından takip eden Türkiye Sutopu Federasyonu Adana İl Temsilcisi Ertunç Tansuğ, madalya töreninde yaptığı konuşmada Müsabakalara ev sahipliği yapmaktan dolayı gurur duyduklarını belirtti. Tansuğ konuşmasının devamında şunları kaydetti. “Adana olarak bu müsabakalara ev sahipliği yapmaktan dolayı çok mutluyuz. Geçtiğimiz ay U17 kadınlar müsabakalarını Adana’mızda düzenlemiştik. Şimdi de 2. Lig Büyük Kadınlar grup ve final müsabakalarını gerçekleştirdik. Su Sporları için tesis anlamında Türkiye standartlarının üstünde tesislere sahibiz. Bundan sonra federasyonumuzun düzenleyeceği her turnuvaya talip olduğumuzun bilinmesini istiyorum.

Türkiye Sutopu Federasyonunun faaliyet programında yer alan, Büyük Kadınlar 2. Lig Grup ve Final müsabakaları Adana’da tamamlandı.
Adana Adanus takımı 3. oldu

Sırada iki önemli turnuva var

Şimdi önümüzde iki önemli turnuva daha var. 6-7 Ağustos tarihlerinde U19 Kadınlar Bölgesel Lig Müsabakaları ve 6-8 Ağustos tarihlerinde Büyük Erkekler Bölgesel Lig Müsabakaları kentimizde gerçekleştirilecek. İnanıyorum ki, bu güne kadar düzenlenen turnuvalardan nasıl alnımızın akıyla çıktıysak, bundan sonraki müsabakalara da başarıyla ev sahipliği yapacağız. Şampiyonada bizlere heyecan dozu çok yüksek müsabakalar izleten tüm takımlarımıza teşekkür ederken, şampiyon takımımız, İskenderun Yüzme İhtisas Kulübü Sutopu takımı özelinde, turnuvaya katılan tüm takımlarımızı, Antrenör ve İdarecilerini tebrik ediyorum.”

Müsabakalar sonunda dereceye giren takımlara madalyaları Türkiye Sutopu Federasyonu Adana İl Temsilcisi Ertunç Tansuğ tarafından verildi. 

Ayrıca müsabakaları, Atatürk Yüzme Havuzları Amiri Selçuk Babacan’da yakından takip etti.

Katılımcılar ve izleyenler Adana’nın yüzmede yeniden eski günlere dönmesi gerektiğini dile getirdiler

Bunları da sevebilirsiniz