Seyhan Belediyesi Halk Meclisleri kurdu

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay’ın Yerel Yönetimlerle ilgili yazdığı “Sil Başkan Belediyecilik” kitabında yer alan ve seçim vaatlerinde de dile getirdiği “Belediyeyi halkla yönetme” söylemini hayata geçirdi.

Seyhan Belediyesi Başkanı Akay, Muhtarlar başta olmak üzere Mahalle dinamiklerinin katıldığı “Mahalle Meclisleri”nin Emek ve Meydan Mahallelerindeki toplantılarına katılarak halkın taleplerini dinledi. Emek Mahallesinde Muhtar Salih Yardım, Meydan Mahallesinde ise Muhtar Ercan Demirdoğan başkanlığında toplanan Halk Meclislerine katılan Mahalle dinamikleri, sorun ve taleplerini aktardı. Başkan Akay Belediyeyi ilgilendiren konularda çalışmaların yapılması için idareye talimat verdi.

SEYHAN BELEDİYESİNDE AKİF AKAY FARKI

https://drive.google.com/file/d/16CZtdEuuCB5tDOoYZZfsEhBzTdOwok3h/view

Mahalle Meclislerini, Kent Konseyi yapısına entegre edeceklerini söyledi. Başkan Akay “Seçimden önce Seyhan Belediyesi ni Mahalle meclisleriyle birlikte yöneteceğimizi söylemiştim.Bunun ilk adımını atmanın mutluluğunu yaşıyoruz.  Mahalle Meclisleri ile kişisel değil, toplumsal istekler önceliğimiz olacak” dedi.

MAHALLE MECLİS KARARLARI İDARECE YERİNE GETİRİLECEK

Akay, şeffaflığı çoğulcu ve katılımcı demokrasi ilkelerini esas alan bir yönetim anlayışı izleyeceklerini aktardı. Akif Kemal Akay, Halk meclislerinde alınan kararların hizmet üretmede kendilerine yön vereceğini söyledi. Başkan Akay şöyle devam etti:

“Farklı etnik, kültürel, dini, ekonomik, cinsiyet kökenli insanların bir arada mutlu ve onurlu bir şekilde yaşamasını sağlayabilmek temel önceliğimiz olacak. Bunun için laiklik, demokrasi, insan hakları, özgürlük, eşitlik gibi kavramlar temelinde birlikte yaşamayı hedeflemek belediyecilik anlayışımızın ana noktasıdır.  Sivil toplum örgütleri, akademik çevreler, sendikalar, iş çevreleri, mahalle temsilcileri, kadınlar, gençler, çocuklar, yaşlılar, emekliler, engellilerin de temsil edildiği demokratik bir yapılanmayı Seyhan’a uygulamanın kesin kararlılığındayız”

SEYHAN’IN 96 MAHALLESİNDE HALK MECLİSİ KURULACAK

Seyhan Belediye Başkanı Akif Akay Halk Meclislerini hayata geçirdi

Halk Meclisleri Seyhan’ın 96 Mahallesinde hayata geçirilerek halkın yönetime etkin şekilde katılımı hedefleniyor. Halk meclisleri,  Mahalle Muhtarlarının başkanlığında toplanacak. Toplantıda alınan kararlar tutanak altına alınarak Seyhan Belediye Başkanlığına sunulacak.

https://www.seyhan.bel.tr/anket.asp

Bunları da sevebilirsiniz