Polis otobüsünün geçişi sırasında patlama oldu

Adana’nın Yüreğir ilçesi Kozan yolunda özel harekat polislerini taşıyan otobüsün geçişi sırasında patlama meydana geldi. Olayın ardından bölgeye çok sayıda güvenlik, sağlık ve itfaiye ekibi sevk edildi. Bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı. Polis olay yerinde çevre güvenliğini alırken, çok sayıda vatandaş olay yerine akın etti.

BAŞSAVCI YURDAGÜL OLAY YERİNDE

Olayla ilgili ilk açıklama Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Faruk Yurdagül’den geldi. Yurdagül, saldırının ardından olay yerine gelerek incelemelerde bulundu. Daha sonra basın mensuplarına açıklama yapan Yardagül, “Özel Harekat Polislerini taşıyan servis aracının geçişi sırasında bomba patlatıldı. Patlama sonucu 4 vatandaş, 1 polis yaralandı. Olayda şehidimiz yok. Yaralılardan bazıları tedavi edilip taburcu edildi. Diğer yaralıların durumu hafif. Saldırının bir terör saldırısı olduğunu değerlendiriyoruz. Terör savcılarımız ve polislerimiz olay yerindeler. Geniş çaplı inceleme başlattık” dedi.


ADANA VALİSİ’NİN AÇIKLAMASI

Adana Valisi Mahmut Demirtaş ta yaptığı açıklamada olayda yaralılar olduğunu bildirdi. Demirtaş, yaralılardan birinin polis 4’ünün ise çevreden geçen vatandaşlar olduğunu ancak sağlık durumlarının iyi olduğunu bildirdi.

AKAY’DAN KINAMA

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, Çevik Kuvvet Polislerini taşıyan servis aracına yapılan terör saldırısını kınadı, yaralılara geçmiş olsun dileklerini iletti.

Başkan Akay “Sabah Selahattin Eyyübi Mahallesinde Çevik Kuvvet polislerimizi taşıyan servis aracının geçişi sırasında tuzaklanan bombanın patlatıldığını üzüntüyle öğrenmiş bulunuyorum. Hain saldırıda 1 polisimiz ile çevrede bulunan 4 yurttaşımız hafif şekilde yaralandı. Tesellimiz bu saldırıda can kaybının yaşanmamasıdır” dedi.

“SALDIRILAR BİRLİĞİMİZİ BOZAMAYACAK”

Akay şöyle devam etti;

“Gerçekleştirilen hain saldırı terörün yüzünü bir kez daha göstermiştir. Ancak şu bilinmelidir ki, bu gibi saldırılar, milli birliğimizi bozamayacak ve Atatürk’ün gösterdiği Türkiye’yi, “muasır medeniyetler” seviyesine çıkarmak hedefinden kimse bizi uzaklaştıramayacaktır.  Bu gibi saldırılar bizi bu hedeften alıkoyamayacaktır. Sıkı bağlarla kenetlenmiş olan, bir arada, kardeşçe ve huzur içinde yaşayan Türk halkının bütünlüğünü, huzurunu bozmaya kimsenin gücü yetmeyecektir. Bir kez daha saldırıyı kınıyor, yaralılara acil şifalar diliyor, Polis Teşkilatımıza ve yurttaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum”


Bunları da sevebilirsiniz

Ryan Switzer Jersey