Klima bakımı ihmal edilmemeli

Sıcakların artmasıyla birlikte kullanımı yaygınlaşan klimaların bakımının hem cihazların verimliliği hem de insan sağlığı açısından önemine dikkat çekildi. Klima uzmanı vatandaşları uyardı

Gree Klima yetkili bayii ve servis sorumlusu Ertuğ Çetin, özellikle Adana^gibi sıcak kentlerde yazın klima bakımının son derece önemli olduğunu belirterek, “Aldığımız şikayetlerin büyük çoğunluğu bakım eksikliği ve ehil olmayan ellerin müdahalesinden kaynaklanıyor. Cihazlar bulundukları ortamda kullanılmadıkları sürede de ortamın tozuna ve kirine muhattab oluyor. Sıcak veya soğuklar başladığında çalıştırıldığı zaman da yeterli verim alınamıyor. Cihazın gücü ve kalitesiin yanında yeterli bakım da bu nedenle büyük önem taşıyor.” dedi.

Öncelikle sorunu tespit ediyoruz

Çetin Klima olarak öncelikle sorunu tespit etmeyi amaçladıklarını ve müşterilerini doğru yönlendirmeyi prensip edindiklerini belirten Ertuğ Çetin, “Hizmetin sürekliliği, müşteri memnuniyeti ve markanın güvenilirliği açısından aldığımız eğitimler ve tecrübelerimiz ışığında vatandaşlarımızı doğru yönlendirmeye çalışıyoruz. Genellikle bakımsızlıktan kaynaklı sorunlarla karşılaşıyoruz. Küçük bir müdahale ile sorunu giderdiğimizde müşterimiz de şaşırıyor ama bizim temel sorumluluklarımızdan birisi de bu yönde gerekli uyarıları yapıp kullanıcıları bilinçlendirmek. Bakımları ihmal etmesinler ve işi ehline bıraksınlar. O zaman bir çok sorunun ortadan kalktığını görecekler.” dedi.

Gree klimanın Türkiye’de kısa sürede tanındığını kaydeden Çetin şöyle devam etti:

“Kaliteden ödün vermiyoruz, fiyatlarımız da önemli bir alternatif oluşturuyor. Vatandaşın seçeneğini arttırdığımız için mutluyuz. Huzurevleri Mahallesi’nde Çukurova Belediyesi’nin karşısındaki sokaktayız. Vatandaşlar gelip çeşitlerimizi görmeden karar vermesinler”

Bunları da sevebilirsiniz