Kadın basketbolcular liseli öğrencilere basketbolu ve sporu anlattı

Büyükşehir Belediyesi Adana Basketbol Kulübü kadın sporcuları ve yöneticileri, lise öğrencileriyle bir araya gelip, spora ilgi ve sevgiyi artırmaya çalıştı.

Adana’da spor kültürünü geliştirmeyi ve Adana’nın ulusal ve uluslararası arenada spor marka değerini yükseltmeyi ilke edinen Adana Büyükşehir Belediyesi, gençleri spora teşvik etmek için okul ziyaretleri düzenliyor.

Adana Büyükşehir Belediyesi, ana sponsorluğunu üstlendiği Büyükşehir Belediyesi Adana Basketbol Kulübü ile birlikte Beyceli Anadolu Lisesi öğrencilerini ziyaret etti. Basketbol Kadınlar Süper Ligi’nde mücadele eden Büyükşehir Belediyesi Adana Basketbol Kulübü kadın oyuncularına yoğun ilgi gösteren öğrenciler, interaktif birliktelikle sporculara çeşitli sorular yöneltti.

söyleşi sonunda Büyükşehir Belediyesi Adana Basketbol Takımı oyuncuları ile gösteri maçı yapan öğrenciler, Basketbol Kadınlar Süper Ligi’nde mücadele eden sporculara başarılar diledi.

Beyceli Anadolu Lisesi’ne gerçekleştirilen ziyarete Adana Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı Spor Hizmetleri Şube Müdürü Yuşa Davarcı, Basketbol İl Temsilcisi Abdullah Kutlu, Büyükşehir Belediyesi Adana Basketbol Kulübü Başkanı Mehmet Işıkay, Başkan Yardımcısı Temel Eren ve sporcular katıldı.

IŞIKAY NE DEMİŞTİ

Etkinliğe katılan Kulüp Başkanı Mehmet Işıkay bir süre önce ise bugünkü etkinliğe de katıldıkları bildirilen Abdullah Kutlu ve Temel Eren ile ilgili bir açıklama yapmıştı. İşte Işıkay’ın o açıklaması:

Işıkay, “Kimse ABK’yı kullanamaz!”

Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde mücadele eden Adana Basketbol Gençlik ve Spor Kulübü’nün Başkanı Mehmet Işıkay,
son zamanlarda spor kamuoyunda konuşulanların tersine Adana Basketbol İl Temsilcisi Abdullah Kutlu, emekli gazeteci Temel Eren ve işadamı Yasin Dikilitaş ile kulüplerinin resmi olarak ilgilerinin olmadığını açıkladı.
Kulüplerinin kurumsallaşma yolunda ciddi ilerleme kaydettiğini belirten
Işıkay, ”Mersin’de kurduğumuz kulübümüzü Süper Lig’de takımı olmadığı
için geçen yıl Adana’ya getirdik. Amacımız tüm Adana’nın sahiplenerek,
destek vereceği bir kulüp olabilmek. Bu konuda herkesin desteğine ve
eleştirilerine ihtiyacımız var. Kulübümüzün resmi bir yönetim kurulu ve
çalışanları var. Bunun dışında son zamanlarda spor kamuoyunda adı geçen kurum ya da isimlerle kulübümüzün resmi olarak ilgisi yoktur. ABK
üzerinden kimse kendine prim yapmaya kalmasın” diye konuştu.

Bunları da sevebilirsiniz