Türk-İş dik durdu kıdem tasarısı geri çekildi

Okunma zamanı1 Dakika

İktidarın, Kıdem Tazminatını Tamamlayıcı Emeklilik Sigortasına  çevirmek  istenmesine karşı harekete geçen Türk-İş, amacına ulaştı. Kıdem tazminatının fona devredilmesiyle ilgili tasarı geri çekildi.

Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş) kıdem tazminatında yapılacak değişikliklere karşı örgütlü olduğu yer yerde harekete geçmişti. Adana’da, Türk-İş 4’üncü Bölge Temsilciliği öncülüğünde defalarca eylem yapıldı.
Türk-İş’in kentteki son eylemi ise, tasarının çekilmesi nedeniyle teşekkür ile sona erdi. Uğur Mumcu Meydanında bir araya gelen Türk-İş 4. Bölge Temsilcisi Edip Gülnar, Türk-İş’e bağlı Şube Başkanları ve yöneticileri, ”Direne direne kazandık” mesajı verdi.

KIDEM KIRMIZI ÇİZGİMİZ


Türk-İş 4’üncü Bölge Temsilcisi Edip Gülnar, burada yaptığı kısa konuşmada ”Söz konusu tazminatın fona devri konusunda daha önce olduğu gibi bugünde Türk-İş olarak tavrımızı net olarak ortaya koyduk. Vatandaşlarımızı bilgilendirmek, tazminatımızın çalışan bir işçi için ne kadar önemli olduğunu anlatmak için Türk-İş’e bağlı sendikalarımızın binası önünde el broşürleri dağıttık. Aldığımız haber bizleri sevindirdi. Kıdem Tazminatı tasarısı geri çekildi. Bu Türk-İş Konfederasyonumuzun başarısıdır. Kimse üzerine almaya kalkmasın. Dün olduğu gibi bugün de, yarın da iş barışının korunması, iş hayatının sorunlarının çözümü ve işçilerimizin haklarını daha da iyi yerlere getirmek için çalışmalarımızı aralıksız sürdüreceğiz. Bu vesile ile sesimize kulak vererek bu yasanın çekilmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir