Karalar’ın makam koltuğu haciz ile kaldırıldı: Kahvehaneden emanet masa getirtildi

Okunma zamanı1 Dakika

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar‘ın makam odası 2016 yılından kalan bir borç nedeniyle haciz ile kaldırıldı. İcra elemanları başkanın makam koltuğu, masa ve oturma gruplarını götürdü. Karalar, kahvehaneden getirttiği tahta masa ve sandalyelerle yeni bir fotoğraf paylaştı.

Kahvehaneden temin edilen masa ve sandalyelerle yeni makam oluşturuldu

Başkan Zeydan Karalar, “Halka hizmet etme kararlılığımızı kimse değiştiremez.”

2016’dan bu yana devam eden alacakla ilgili Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın makam odası haciz ile kaldırıldı.

Adana Büyükşehir Belediyesi’ne, 2016 yılında yapılan parke taşı işi ile ilgili dosya nedeniyle haciz geldi. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın makam odasındaki eşyalar haciz kapsamında götürüldü. Eski Başkan Hüseyin Sözlü’yle birlikte Ceyhan’da, “edimin ifasına fesat karıştırmak” suçundan yargılanan ve 5 yıl hapis cezası alan iş adamı, Başkan Zeydan Karalar’ın odasındaki makam koltuğu, makam ve toplantı masası ile diğer koltukları haczedip götürdü.

BAŞKAN ZEYDAN KARALAR, “4 YILDIR NEREDEYDİNİZ?”

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, protokol yapıp her ay ödeme gerçekleştirilmesine rağmen, makam odasının haczedildiğini belirtti. Başkan Zeydan Karalar, “Hacze neden olan borç 2016’da yapılan bir işle ilgili. Geçmiş dönemde ve bizim dönemimizde yapılan protokoller çerçevesinde, 2020’de sadece 6 ayda 6 milyon 480 bin lira ödenmiş ve ödemeler devam etmesine rağmen haciz işlemi yapılmıştır. Belediyeyi çok büyük borç yüküyle devraldık. Bu borç batağını biz oluşturmadık. Ancak bu borç batağından Adana Büyükşehir Belediyesini biz kurtarıyoruz. Bizim Adana halkına hizmetimizi hiçbir olumsuzluk engelleyemez. Benim makam odam Adana’mın her sokağı, her mekanıdır” dedi.

Başkan Karalar’ın yeni makam masası ve koltuğu ile sosyal medyadan paylaştığı mesajı şöyle:

“Benim makam odam Adana’mın sokakları, insanlarımın yanıdır. 7/24 kesintisiz, hizmete devam. # MakamOdası

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir