Gazetecilerin gücü TGS 68 yaşında!

Okunma zamanı1 Dakika

Türkiye Gazeteciler Sendikası 68’inci yaşını kutluyor. Son yıllarda etkili basın özgürlüğü mücadelesi ile dikkat çeken TGS #Gazetecilerin Gücü sloganıyla örgütlenme çalışmalarına da ağırlık vermeye başladı.

TGS Genel merkeinden konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle:

“10 Temmuz 1952’den beri gazetecilerin ekonomik ve sosyal haklarını geliştiren, kalemleri üzerindeki baskılara karşı basın özgürlüğü mücadelesi yürüten Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS), medya çalışanlarının daha iyi yaşaması için tüm gücüyle çalışıyor.

Baskılara karşı direniyoruz

76 meslektaşımızı cezaevlerinde tutan, sendikal hakları tanımayan, medya kuruluşlarını RTÜK ve Basın İlân Kurumu (BİK) cezaları ile susturmaya çalışan, farklı seslerden rahatsızlık duyan bir anlayışın iktidarda olduğu bugünlerde de susmuyor, mücadele ediyor ve baskılara karşı direniyoruz.

68 yıldır eğilmeden, bükülmeden, doğrunun peşinde, gazetecilerle birlikte yürüdüğümüz bu yolda adımlarımızı sıklaştırıyor, gücümüzün birliğimizden geldiğini bilerek daha güçlü bir dayanışma ve daha güçlü bir Sendikayı her gün yeniden inşâ ediyoruz.

Tüm meslektaşlarımızı sendikalı olarak bu güce katılmaya çağırıyoruz.

Birlikte güçlüyüz.”

Yeni medya eğitimleri

TGS bir yandan örgütlenme çalışmaları yürütürken, bir yandan da gazetecilerin donanımını arttırmak için eğitim faaliyetleri yürütüyor.

İstanbul Şişli’de kurulan TGS Akademi de örgün eğitim yürüten uzmanlar pandemi döneminde eğitimleri dijital ortamlara taşıdılar. Anadolu’daki diğer illerde yapılacak eğitimler salgın nedeniyle ertelenmişti. Gazeteciler ve gazeteci adayları yeni nesil medya başta olmak üzere,çeşitli konularda güncel bilgilerle donatılarak yeni döneme hazır hale getirilmeye çalışılıyor.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir