Adana’da asfalt atağı

Okunma zamanı1 Dakika

Yeni stadyum çevresinde asfalt çalışmalarını tamamlayan Adana Büyükşehir Belediyesi orta refüj ağaçlandırma ve peyzaj çalışmalarına devam ediyor.  Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, bisiklet tutkunlarına verdiği bisiklet yolları sözünü de yerine getiriyor.

Stat çevresinde asfalt çalışmasının bitirilmesinin hemen ardından ekipler, orta refüje turunç ağacı dikimi gerçekleştirerek stat yolunu yeşil hale getiriyor. Yeni stat yolu Çatalan Caddesinde de kaldırım ve bordür yapım işlemine devam ediliyor.

BİSİKLET YOLLARI TAMAMLANDI

Dünya Bisiklet Günü’nde Adana Bisiklet Platformu üyeleri ile bir araya gelen Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, bisiklet tutkunlarına verdiği sözü yerine getiriyor. Yeni stadyum çevresinde ve Portakal Çiçeği Parkındaki bisiklet yolu çalışmaları tamamlandı. 

Yeni Stadyum çevresinde 1 km uzunluğunda 2.85 metre genişliğindeki bisiklet yolunu tamamlayarak vatandaşların hizmetine açan Adana Büyükşehir Belediyesi, Portakal Çiçeği Parkı bisiklet yolunu da tamamladı.

KÖY YOLLARI ASFALTLANIYOR

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın, bu yıl içinde 2 bin km asfalt döküleceğini söylemişti. Karalar’ın talimatı doğrultusunda Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı Yol Şube Müdürlüğü ekipleri harekete geçti. Kent merkezi, ilçe, köy ve yaylalarda asfaltlama çalışmalarına ara verilmeden devam ediliyor. Yüreğir İlçesi İl Jandarma Komutanlığı ile Yavuzlar Kavşağı arasında Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğü önündeki 250 metre uzunluğunda 10 metre genişliğindeki yolda bitümlü sıcak asfalt  kaplama çalışması gerçekleştirildi.

Çukurova İlçesi Söğütlü Mahallesi’nde 11 km uzunluğunda 6 metre genişliğindeki yolda sathi kaplama yapıldı. Yüreğir İlçesi Köklüce Köyü – Üçok Damgalı Höyüğü – D 400 bağlantı yolu arasındaki 6.500 metre uzunluğunda 10 metre genişliğindeki yolda da bitümlü sıcak asfalt kaplama çalışması sürüyor. Tekel Caddesi ile Küçükoba Mezarlığı arasındaki 1100 metre uzunluğunda 7 metre genişliğindeki yolda sathi kaplama çalışması ise tamamlandı. 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir