Bahçeşehir sakinlerinden temiz çevre duyarlılığı

Okunma zamanı1 Dakika

Adana Seyhan Bahçeşehir Mahallesi sakinleri çevre temizliğine duyarlılık oluşturmak amacıyla kendi parklarını temizlediler.

Mahalle Muhtarı Hasan Ali Berktaş öncülüğünde park ve piknik alanlarındaki kirlilik görüntülerine tepki amacıyla temizlik kampanyası başlatıldı.

MUHTAR ÖNCÜLÜK ETTİ

Muhtar Hasan Ali Berktaş, “Mahallemizin temiz olmasını istiyoruz. Kötü kullanılan parklara ve piknik alanlarına dikkat çekmek istiyoruz. Çocuklarımızın daha temiz ve sağlıklı ortamlarda eğlenmelerini istiyoruz. Covid ortamında çevre temizliğine duyarlılık oluşturmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

Başta sosyal medya olmak üzere, park ve piknik alanlarındaki kirliliğe dikkat çeken çok sayıda paylaşım yapıldığına dikkat çeken mahalle sakinleri, temizlik kampanyasının örnek olmasını istediler.

Adana’da özellikle sıcak havalarda çok sayıda vatandaş, park ve piknik alanlarına çıkıyor. Vatandaşların dinlenmek amacıyla çıktıkları alanları kirli olarak terk etmeleri çeşitli eleştirilere neden oluyordu. Belediye yetkililerinin temizlik çabalarının yetersiz kalması üzerine dinlenme alanlarında uzun süre çirkin görüntüler yaşanıyordu.

KİRLİLİK GÖRÜNTÜLERİ ÜZÜYOR

Temizlik kampanyasına katılan mahalle sakinleri, “Tüm uyarılara rağmen park ve bahçeleri kullanan bazı kişilerin temizlik kurallarına uymamasından üzüntü duyuyoruz. Herkesin başına bir bekçi veya temizlik görevlisi dikemeyeceğimize göre, böyle bir uygulama ile örnek olmak istedik” dediler.

Parkta oyun oynayan bazı çocukların temizlik kampanyasına gönüllü katılma taleplerinden memnun olan Muhtar Hasan Ali Berktaş, “Temiz kalmanın birinci koşulu kirletmemek. Vatandaşlarımızdan bundan sonra daha duyarlı olmalarını bekliyoruz. Kirletmek için değil temiz tutmak için yarışalım. Çevremize de kötü görüntülerle değil, böyle etkinliklerle örnek olalım istedik” dedi.

BU GÖRÜNTÜLER YAŞANMASIN

Mahalle sakinlerinin muhtar Hasan Ali Berktaş öncülüğünde başlattığı kampanyanın örnek olması ve aşağıdaki görüntülerin yaşanmamasını diliyoruz.

Happy
Happy
100 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir