Karataş Belediyesi’nden Çadır Kentlerde Sinekle Mücadele

Okunma zamanı1 Dakika

Karataş Belediyesi bölgede zor şartlar altında yaşamlarını sürdürmeye çalışan mevsimlik tarım işçilerine destek olmaya devam ediyor.

Afet sebebi ile yaşadıkları zorluklarda yiyecek, gıda ve giysi desteğinde bulunan Karataş Belediyesi Pandemi süresi içerisinde de dezenfeksiyon ve gıda yardım kolileri ile çadır kentlerde yaşayan mevsimlik tarım işçilerini desteklemeye devam ediyor.

Karataş Belediye başkanı Necip Topuz; “ İlçemizde özellikle Tuzla ve Karagöçer ağırlıklı bölgelerde yaşamlarını sürdüren mevsimlik tarım işçilerimiz yaşam mücadelelerinin yanı sıra dünyayı etkisi altına alan Corona Virüs ile de mücadele etmek zorunda kalmışlardır. Bu süreçte bizler mevsimlik tarım işçilerimizin yanlarında olmaya gayret gösteriyoruz. Gerek gıda, giyim ve dezenfeksiyon çalışmalarımızı bu alanlarda düzenli aralıklar ile gerçekleştirdik. Ayrıca hijyenin önemine değinerek gerekli bilgilendirme ve uyarı çalışmaları ile birlikte çöp konteyneri eksikleri tamamladık. Sinek ile mücadele ve ilaçlama faaliyetlerinde bulunduk. İlçemizde yaşayan her vatandaşımız bizler için değerlidir. Bu yönde bizler hemşehrilerimizin yaşadığı her türlü zorluk karşısında yanlarında olmaya devam ediyor ve onların huzuru, sağlığı ve refahı için, ekiplerimiz ile birlikte hastalık taşıma riskine karşı vektörel mücadele çalışmaları ve çevre temizliği çalışmalarını düzenli olarak gerçekleştirmeye devam ediyoruz. “ dedi.

Karataş Belediyesinden İbadethane temizliği.

Karataş Belediyesi Corona Virüs ile mücadele çalışmaları ile birlikte ibadethanelerin açılması sonrası temizlik ve dezenfeksiyon çalışmaları gerçekleştiriyor.

Karataş Belediyesi Pandemi süresi boyunca yapılan temizlik ve dezenfeksiyon çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Vaka sayısındaki artışın önüne geçmek amacı ile tedbirli hareket ederek, ilçe genelinde dezenfeksiyon ve ibadethane temizliği çalışmalarını gerçekleştiriyor.

Karataş Belediye Başkanı Necip Topuz; “Cavid-19 ile mücadele çalışmaları kapsamında ilaçlama ve dezenfeksiyon çalışmaları devam ederken,  normalleşme süreci ile birlikte açılan İbadethanelerin temizliği de ekiplerimizce gerçekleştirilmekte. İlçemizde bulunan her noktanın temizliği konusunda duyduğumuz hassasiyet ile Pandemi sürecinin en iyi şekilde atlatmayı hedefliyor ve bu yönde mücadeleyi ve tedbiri elden bırakamadan çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. “Dedi.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir