‘PİCASSO’LU SOSYAL MESAFE UYGULAMASI

Okunma zamanı1 Dakika

Son günlerde ülkemizde ve Adana’da artan coronavirüs vakaları sebebiyle sosyal mesafe ve kurallar hayli önem kazanırken esnaf imkanları doğrultusunda önlem almaya gayret ediyor.

KOLTUK ARALARINI TABLOLARLA DOLDURUYORLAR

Adana Gazipaşa bulvarında döner salonu işleten Cihan Büyükkaya da bu esnaflardan biri. Yaklaşık 7 yıldır işletmecilik yapan Büyükkaya, özellikle Adanalı gençlerin sıkça geldiği döner salonunda farklı bir yaklaşımla sosyal mesafeye dikkat çekiyor. Sarma Döner adıyla işlettiği restoranda koltukların aralarına çeşitli tablolar yerleştiren Cihan Büyükkaya, müşterilerinin kendiliğinden sosyal mesafeye uygun oturmalarını sağlıyor. Büyükkaya, güzel sanatlara ilgisi olduğunu, bu sayede virüse karşı önlem aldığını ve sanata olan ilginin de böylelikle arttığını kaydetti. Adana’da kebaptan sonra en çok yenen yiyecek olan dönerin sarılarak hazırlandığı için işletmeye Sarma Döner ismini verdiklerini belirten Büyükkaya’nın bu projesine ilgi oldukça fazla. Adanalılar dönerlerini yerken bir yandan da Picasso ve diğer ressamların tablolarını ilgiyle izliyor.

ADANA’NIN ZEKA VE ZERAFETİNİ YANSITIYOR

Döner salonu müşterileri, uygulamanın örnek olması gerektiğini söylüyorlar. Mekan sahiplerinin kendi yararlarına da olsa sözlü uyarılarının hoş olmadığını belirten gençler, “Sarma döner işletmecileri, kimseyi rencide etmeden güzel bir görüntü ile sosyal mesafeye uymamızı sağlıyorlar. Dalgınlıkla bazen bizler de bunu unutuyoruz. İşletme Adanalıya yakışır bir zeka ürünü uygulamasıyla gayet güzel hatırlatıyor. Tam Adana’nın zeka ve zerafetine uygun bir davranış.” diyorlar.

LEZZETİ SIRRINDA

Sarma Döner’i bir Adana markası olarak tescil ettirdiklerini belirten işletmeci Cihan Büyükkaya, dönerin sırrını kimseyle paylaşmıyor. Özel üretim ekmek ve sos ile sıradan tavuk dönercilerinden farklı olduklarını belirten Büyükkaya, “Şimdilik bu lezzeti Adana’da yeterinde tanıtmak istiyoruz. Zincir olmayı, bayilikler vermeyi belki ilerde düşünürüz. Ama her şeyden önce şu salgın ile verdiğimiz mücadeleyi milletçe kazanmamız gerek.

Haber: adananediyor

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir