Yasak sürüyor, Seyhan durmuyor

Okunma zamanı1 Dakika

Seyhan Belediyesi,  COVİD-19 salgını nedeniyle bulaşın yayılmaması için uygulanan 3 günlük sokağa çıkma yasağında da zorunlu hizmetleri aksatmadan sürdürüyor. Düzenli olarak yapılan sokak hayvanlarını besleme çalışmasının yanında ilçenin muhtelif yerlerinde kümelenen güvercinler de aç bırakılmıyor.

BAŞKAN AKAY MASKE DAĞITTI, RAMAZAN’I KUTLADI

Akay, 1 Mayıs Emek, Dayanışma ve İşçi Bayramında görevli Belediye personelini ziyaret ederek mücadele günlerini kutladı. Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, daha sonra Mahallelerde Saat 09:00-14:00 arasında açık olan Bakkal ve Marketlere giderek halka ücretsiz maske dağıttı. Ramazan’ın bereket, sağlık ve mutluluk getirmesi temennisinde bulundu. Akkapı Mahallesindeki Bakkal ve Marketlerde bulunan vatandaş ise Başkan Akay’a hem dilekleri ve hem maske için teşekkür etti.

BOŞ CADDELERDEKİ GÜVERCİNLER UNUTULMADI

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay,  sokak hayvanları için salgından sonra oluşturulan yeni besleme alanlarına ek olarak belirlenen Ulucami, 5 Ocak Meydanı ve Atatürk Parki içi gibi yerlerde kümelenen Güvercinleri elleriyle besledi. Sadece kedi-köpekleri değil doğada evcilleştirilebilen tüm hayvanat dünyası üyelerini ellerinden geldiğince beslemeye çalıştıklarını kaydeden Başkan Akay, şöyle konuştu;

“HALKIMIZIN İÇİ RAHAT OLSUN”

“Kısıtlamanın olmadığı dönemlerde bu alanlarda halk tarafından beslenen güvercinler şimdi bundan yoksunlar. Salgından sonra lokanta ve kafe gibi iş yerlerinin kapatılmasıyla buradan beslenen sokak hayvanları için oluşturduğumuz yeni besleme noktalarının yanında Güvercinler için de besleme noktaları oluşturulmuştu. Sokak hayvanlarına besleme yapılırken güvercinler de unutulmuyor.  Halkımızın içi rahat olsun, kedi-Köpek gibi sokak hayvanlarının yanında Güvercinler de bize emanet”

Seyhan’da semt pazarları “Mercek” altında

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, Coronavirüs (COVİD-19) salgını nedeniyle alınan önlemleri denetlemek üzere ilçedeki semt pazarlarında incelemelerde bulundu.

Akkapı ve Şakirpaşa Mahallelerindeki Semt pazarlarını inceleyen Başkan Akay, salgın önlemlerinin semt pazarlarında da tam olarak uygulanması için denetim yaptı, uyarılarda bulundu. Başkan Akay COVİD-19 salgınıyla ilgili alınan önlemleri incelerken pazarcı esnafını ile vatandaşları sosyal mesafeyi korumaları konusunda uyardı.

İLÇEDEKİ SEMT PAZARLARI SÜREKLİ DENETLENİYOR

Daha önce Semt Pazar esnafına, Seyhan Belediyesi tarafından önlük ve maske gibi koruyucu ekipman verilmişti. Vatandaş için de hijyen önlemleri alınırken,  semt pazarına, sosyal mesafe bozulmadan alış-veriş imkanı için kontrollü sayıda kişi alınıyor. Pazarlarda ayrıca maskesiz vatandaşlara ücretsiz maske dağıtımı da yapılıyor. Temizlik ve hijyen kurallarına azami ölçüde dikkat edilirken, vatandaşa sosyal mesafe, kişisel hijyen ve maske takma zorunluluğu olan durumlar hakkında bilgiler aktarılıyor.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir