Valilik ve belediye yardımında farkı fark edebildiniz mi?

Okunma zamanı1 Dakika

Salgın virüs nedeniyle dezavantajlı vatandaşların mağdur olmamaları için çeşitli kurumlarca yardım çalışmaları devam ediyor. Adana’da devletin yardımları valilik aracılığıyla dağıtılırken, belediyeler kendi olanakları ile ihtiyaç sahiplerine ulaşmaya çalışıyor.

Geçtiğimiz günlerde Seyhan Belediyesi, kronik rahatsızlığı olanlarla yaşlılara dönük yemek dağıtımı gercekleştirdi. Seyhan Belediyesi basın bürosundan konuyla ilgili bir bilgilendirme yapıldı. Basın yayın organlarına gönderilen fotoğraflarda yardım alanların yüzlerinin tanınmayacak şekilde kapatılması dikkat çekti. İlgili Haber İçin

Seyhan Belediyesi, yaşlı ve hastalara yemek yardımını böyle duyurdu
Seyhan Belediyesinin yemek dağıtımı

VALİLİK DE YARDIM DAĞITTI

Cumhurbaşkanlığınca açıklanan “Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi” kapsamında Adana’daki yoksulara yapılan 1000’er liralık yardımların dağıtımına başlandığı da da Adana Valiliğince duyuruldu. Adana Valisi Mahmut Demirtaş, resmi twitter hesabından, dağıtımın başladığını şu sözlerle duyurdu.

“Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı çerçevesinde hane başı 1000’er TL’den oluşan para yardımı ödemelerimizi Sarıçam, Yüreğir, Yumurtalık ve Tufanbeyli ilçelerimizde tamamladık. Ödemeler en kısa sürde diğer ilçelerimizde de tamamlanacak”

Açıklama, jandarma ve vefa görevlilerinin dağıtım sırasında çektikleri görsellerle de tamamlandı. Valilik resmi sitesi de dağıtımlara yer verdi. İlgili Haber İçin

Adana Valisi Mahmut Demirtaş’ın sosyal medya paylaşımına bazı kullanıcılar da yorum yaptı. Aycan Soylu, paylaşımı alıntılayarak, “Keşke yardım alan vatandaşların yüzünü kapatsaydınız sayın Valim” yorumunu yaptı. Numan isimli başka bir kullanıcı ise, “Hani sağ elin verdiğini sol el görmeyecekti” dedi.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir