Belediye ekmek büfelerinde hijyen hassasiyeti

Okunma zamanı1 Dakika

Adana Büyükşehir Belediyesine ait 237 büfede, halka ekmek satışı yapan personelin maske, bone, eldiven takıp, hijyen kurallarına dikkat ederek hizmet vermesi konusunda titiz davranılıyor.

Her sabah satış büfelerinde hijyeni sağlama açısından dezenfekte amacıyla ilaçlama yapılıyor ve vatandaş konuyla ilgili bilgilendiriliyor.

Vatandaşın sıra beklerken, önündeki ve arkasındaki insanla en az 1 metre mesafe bırakılmasının önemi görevlilerce iletiliyor. Ekmekler vatandaşa poşet içinde teslim ediliyor.

EKMEK ÜRETİMİ ARTACAK

Koronavirüs önlemleri kapsamında vatandaşın evde zaman geçirmesinden kaynaklı olarak, ekmek talebinin artmasından ötürü, üretiminin artırılması için de planlama yapılıyor.

UYARILAR KARŞILIK BULDU

Korona virüs vakaları ile birlikte toplumdaki hassasiyet artmış, vatandaşlar hijyen kurallarına daha çok dikkat etmeye başlamıştı. Büfelerden ekmek alan bazı vatandaşların özellikle para alışverişinden rahatsız olmaları gündeme gelmişti. yenikanal.com editörlerine ulaşan vatandaşlar, “Görevli para alıyor, para üstü veriyor sonra aynı eliyle ekmekleri veriyor. Bu konuda önlem alınması gerekir. Lütfen yetkilileri uyarın” diye serzenişte bulunmuşlardı. Şikayetleri değerlendiren Adana Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş yetkilileri (büfelerden sorumlu) gerekli düzenlemeleri yapıp, hijyen tedbirlerini arttırdılar.

ŞEHİR DEZENFEKTANLARLA DONATILDI

Adana Büyükşehir Belediyesi, Koronavirüs tehdidi oluşmaya başladığı ilk andan itibaren çeşitli önlem çalışmalarıyla, virüsün yayılımını olabilecek en az seviyeye indirmek için bütün olanaklarıyla hizmet veriyor. Çeşitli mecralardan evde kal mesajı veriliyor.

Zeydan Karalar Adana’da 100 noktaya dezenfektan yerleştirildiğini belirtip, “Evde kal sağlıklı kal” mesajı verdi

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın talimatları doğrultusunda, kent genelinde başlatılan temizlik ve dezenfeksiyon çalışmaları sürüyor. Bu kapsamda okullar, otogar, gar, havalimanı, metro, müzeler, ibadethaneler, çocuk parkları, parklar, belediye otobüsleri ve özel halk otobüsleri dezenfekte ediliyor.

Adana Büyükşehir Belediyesi bünyesinde de, halkla buluşulan, halka kesintisiz hizmet veren birimler başta olmak üzere dezenfeksiyon çalışması gerçekleştiriyor

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir