Ey Demirsporlu Dimaks’ı Bırak, İmam Gazali’ye Bak

Okunma zamanı2 Dakika

Adana Demirspor camiası günlerdir Dimaks isimli belediye müteahhidi firmanın icra haberlerini konuşuyor. Konuyu Efsane Radyo’da gündeme getiren gazeteci Rıfat Söylemez’in yeni açıklamaları tartışmayı farklı bir boyuta taşıdı. Dimaks tarafından verilen çeklerin Adana Demirspor 2. Başkanı İmam Gazali Hıradağı tarafından tahsil edildiği ortaya çıktı. Hergün yeni bir gelişme ile karşılaşan bazı taraftarlar, “Ey Demirsporlu Dimaks’ı bırak İmam’a bak” demeye başladı.

Adana Demirspor taratarlarını ayağa kaldıran gelişme yenikanal tarafından Adana Demirspor Camiası Dimaks Karşısında Tek Vücut başlığıyla gündeme getirilmişti. Haberin ayrıntısına buradan ulaşabilirsiniz.

Dimaks’ın ortaya koyduğu yeni belgeler tartışmayı farklı bir noktaya getirdi ve Demirspor’un geçmişindeki hesap hareketlerinin bir kez daha masaya yatırılmasını zorunlu kıldı. Taraftarlar bunu Başkan Murat Sancak’tan bekliyor.

Dimaks konusunda tepkisini ortaya koyan Sancak, gazeteci Rıfat Söylemez’in canlı yayında dile getirdiği soruları ise twitter hesabından yayımladı.

Halen yönetimde bulunan isimlerin verdiği ve aldığı miktarları açıklayan Sancak’ın mesajı şöyle:

İMAM GAZALİ HIRADAĞI

Adana Demirspor’da başkanlar değişse de değişmeyen yönetici olan İmam Gazali Hıradağı(sağdaki), Dimaks’ın verdiği çekleri kendi adına tahsil etmesiyle yeniden gündemde.

“Çok değerli ADS taraftarı İmam Gazali ile ilgili bahsedilen 900-300 binlik çeklerle alakalı kendisinin kulüpten alacağı olan para karşılığında dönemin başkanı tarafından ciro edilerek kendisine verilmiştir ve alacağından düşülmüştür. Nitekim ben geldiğimde hala 3.750.000 alacağı vardı. Kendisiyle yaptığımız görüşmede 750 bin + 200 bin bağış yapmıştır. Dönem dönem yöneticiler kulübe borç verir para veya çek geldiğinde kendilerine çıkış yaparak borçtan düşülür. Bunda her hangi bir suistimal yoktur.

Bu cevapları Rıfat Söylemez’in sorduğu sorulara karşılık resmi hesaplara bakarak veriyorum

ÇALIK, KULAK, GÜLER VE TANRIVERDİ

Şentürk çalık 535.000 temliği vardı. Tamamını bağış yapmıştır. Tarkan Kulak 200 alacağı vardı tamamını bağış yapmıştır. Şerif Güler 300 bin alacağı vardı 200 bini bağış yapmıştır. İsmail Tanrıverdi 350 alacağı vardı 200 bini bağış yapmıştır.

DİMAKS

Dimaks a gelince şimdi diyeceklerki bazı akıllılar o zaman dimaks niye bağış yapsın. Yapmak zorunda çünkü o parayı verirken gelmeyeceğini biliyorlardı, niye gelmeyeceğini kendileri bilirler. NOKTA. Bağış yapacaklarını söylemişler, yaptıklarında o zaman açıklama yaparız. Görelim

Neyse arkadaşlar bilgi olarak aktardım, polemik yaratmak için değil. ALLAH’ın izniyle şu virüsten bir an önce kurtulup ligin başlaması, ALLAH nasip eder inşallah bu sene çıkarız. O yüzden kenetlenelim. Polemiklerden uzak duralım. Dimaksı bekleyelim kendine yakışanı yapacaktır. Umarım

MEHMET GÖKOĞLU

Eski Başkan Mehmet Gökoğlu kulübe koyduğu temlik 10.450.000 civarında kendisine söylenmesine rağmen bunu bağış yada yarısını bağış yap denmesine rağmen bir kuruş bağış yapmamıştır. Temlik yoluyla bütün alacağını almıştır.”

PARA TAKİP EDİLECEK Mİ ?

Adana Demirspor taraftarlarının gerçekleri bilmye hakkı yok mu?

Başkan Murat Sancak’ın açıklamalarının ardından Adana Demirspor’un kangrene dönen bir sorunu yeniden gündeme geldi. Yıllardır, belediyelerden gelen paraların yöneticiler tarafından ya kötü kullanıldığı veya kendi paraları gibi işlem yapıldığı konuşuluyordu. Hatta bir dönem Büyükşehir’den 100 bin lira olarak çıkan paranın kulübe 20 bin lira olarak ulaştığı adliye konusu olmuştu. İddiayı dile getiren gazeteci Mustafa Boz, dönemin başkanı, muhasebecisi ve yemekhane sorumlusu tarafından ayrı ayrı dava edilmiş dava beraatle sonuçlanmıştı. Ancak paranın izi o günlerde de daha sonra göreve gelenler tarafından da sürülmemişti.

Büyük alacaklılar Mehmet Gökoğlu ve İmam Gazali Hıradağı’nın verdikleri paranın kaynağını para hareketleri ile birlikte açıklamaları gerekiyor. Gerçekten kendi paralarını mı vermişler yoksa belediyeden (müteahhitlerinden kayıt dışı gelen) paralara mı temlik koymuşlar?

Murat Sancak’ın Dimaks’a yönelik şüpheleri ne kadar haklı ise Demirspor taraftarlarının eski ve yeni bazı yöneticiler hakkındaki şüpheleri de o kadar haklıdır.

Gerçeklerin ortaya çıkması paranın takibiyle mümkündür.


Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir