Adana Demirspor Camiası Dimaks Karşısında Tek Vücut

Okunma zamanı2 Dakika

Murat Sancak’ın Adana Demirspor başkanlığını üstlenmesinin ardından yıllardır paralarını tahsil edemediğini ileri süren futbolcularla birlikte alacaklılar da adeta atağa geçti. Bunlardan biri de Dimaks firması. Kulübün borcunun kongrede açıklanan rakamın neredeyse iki katına çıktığını belirten Başkan Murat Sancak, borçları bir, bir ödemeye başladı. Her sezon öncesi yaşanan “Transfer tahtasının açılmaması” sorunu Sancak’ın başkanlığında ortadan kalktı. Bazı alacakların ise şüpheli olduğu belirtiliyor.

Murat Sancak’ın ödeme gücü fırsatçıların iştahını kabarttı.

FIRSATÇILIK YAPILIYOR

Ancak ödeme gücü yerinde olan başkanı gören fırsatçılar da harekete geçti. Geçmişte bağış olduğu ileri sürülen paraların bile borç olarak verildiği ileri sürülerek haciz işlemleri başlatıldı. Bunlardan biri de geçmişte Adana Büyükşehir Belediyesi’nin önemli müteahhitlerinden biri olan Dimaks. Dimaks firması Adana Demirspor’a yaklaşık 5 milyon TL borç verdiğini ileri sürerek haciz işlemi başlattı.Demirspor yetkilileri ve başkan Murat Sancak, daha önce bağış olarak verilen paranın yıllar sonra borç adı altında tahsil edilmeye çalışıldığını ileri sürüyorlar. Başkan Sancak, firmanın yönetici Savaş Çokduygulu aracılığıyla kendilerine ulaştığını ancak “1.5 milyon verelim konuyu kapatalım” teklifini bile kabul etmediklerini söylüyor. Sancak, “Ödeme gücümüz var diye enayi miyiz?” diye tepki gösteriyor.

HÜLLECİ DİMAKS

 Dimaks firmasını Adana halkı ilk olarak Emekspor’un kullandığı sahayı satın almasıyla tanımıştı. Adana’da AVM yapmak isteyen bir firma,  inşaat ruhsatı alabilmek için emek spor sahasını eksiğini tamamlamak için satın alma girişiminde bulunmuş bunun için Dimaks’ı hülleci olarak devreye sokmuştu. Dimaks bu karlı alışverişle gündeme gelmişti.

ADANA BÜYÜKŞEHİR VE ASKİ MÜTEAHHİDİ

Adana Büyükşehir Belediyesi ve ASKİ’nin geçmişteki ünlü müteahhiti Dimaks’ın Adana Demirspor’a haciz girişimini Adanalı gazeteci Rıfat Söylemez radyo programında dile getirince Demirspor taraftarı da ayaklandı. Haciz belgelerini de açıklayan Söylemez’in canlı yayanına katılan Demirspor Başkanı Murat Sancak, haciz girişimini doğrularken, paranın daha önce bağış olarak verildiğini ancak ödme güçleri olduğu için fırsatçılık yapıldığını söyledi. Sosyal medya hesabından da konuşla ilgili açıklamalar yapan Sancak, konuyu Yargıtay’a kadar götüreceğini ve Demirspor’un hakkını yedirmeyeceğini söyledi. Sancak, “Bir firma Demirspor’a neden borç verir ve bunu yıllar sonra neden tahsil etmeye kalkar. Haydi başka kapıya” dedi.

4 YIL NEDEN BEKLEDİLER?

Söylemez, iade edilen çekler için bile takip başlatıldığını belirtirken, 2015 yılından kalma çekler için 2018 yılının sonu ve 2019’un başında  işlem başlatılmasını da manidar bulduklarını dile getirdi.Ayrıca firma yetkililerinin bağış makbuzlarının üzerindeki imzaların kendilerine ait olmadığını ileri sürdüklerini kaydeden Söylemez, “Bu paraları bağış ya da borç olarak verebilecek bir firmanın Adana’da vergi rekortmeni olması lazım. Bu firmanın geriye dönük iş ve işlemleri yetkili kurumlarca denetlenmelidir” diye konuştu.

Rıfat Söylemez

ADS-DER BAŞKANI TELAT ŞAHİN TEPKİLİ

Söylemez’in ardından Dimaks ile ilgili bir açıklama da Adana Demirsporlular Derneği Başkanı Telat Şahin’den geldi. Şahin de işlemin haksız olduğunu dile getirerek, “Taraftarlar olarak Adana Demirspor’un haklarını her platformda savunacağız. Kimse kulübümüzün üzerinden haksız kazan elde etmeye kalkmasın” dedi.

ADS-DER Başkanı Telat Şahin

TARAFTAR AYAĞA KALKTI

Murat Sancak, Rıfat Söylemez ve Telat Şahin’in açıklamaları sosyal medyada büyük yankı buldu. Taraftarlar bugün saat 18.30’da twitter’da “YetimHakkıYemeDimaks” başlığıyla kampanya başlattı. Binlerce taraftarın twetleri gündemin birinci sırasına yerleşti.

Adana gündeminde 1. sırada

İŞTE O HACİZ BELGELERİ

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir