Birol Büyüköztürk İYİ Parti Adana İl Başkan Adayı Oldu

Okunma zamanı1 Dakika

İYİ Parti Adana İl Başkan Adayı Birol Büyüköztürk, 22 Mart 2020 tarihinde gerçekleşecek olan İYİ Parti Adana İl Kongresinde İl başkanlığına adaylığını açıkladı.

İYİ Parti İl Binasında gerçekleşen Birol Büyüköztürk’ün adaylık açıklaması yoğun bir katılımla, Saygı Duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla gerçekleşti. İl Binasında adeta gövde gösterisi yapan Birol Öztürkpartililer tarafından alkışlarla karşılandı.

Adaylık açıklamasını yapmak üzere konuşma yapan Büyüköztürk, “Yaşama bakış açımda şu iki kıstası örnek alırım” diyerek başladığı konuşmasına şöyle devam etti: “Mutlak doğru Allah’ın doğrusudur. Diğer hepimizin doğrusu ise aileden aldığımız örf, adet, gelenek, siyasi düşünce, eğitim, maddi durum ve sosyal çevrenin etkisiyle şekillenir. Buy yüzden herkesi doğruları farklı olabilir. Bize düşen diğer insanların doğrusuna saygı duymak” dedi.

ÇOK ÇALIŞACAĞIZ

Elimizdeki imkansızlıklardan dolayı sızlanmak için değil, elimizde ki imkanları nasıl daha iyi değerlendireceğimize bakacağız diyen Büyüköztürk,”Siyaset; gönül alma, kendini gösterme ve niye bizi tercih etmeleri gerektiği konusunda ikna etme ile netice alınan bir alandır. Elimizde ki imkanlar çerçevesinde birinci insanlara dokunuşu gerçekleştireceğiz. İkincisi sosyal medyada etkin olarak İYİ Parti Genel Başkanımız Meral Akşener ve İYİ Parti rüzgarını estireceğiz” şeklinde konuştu.

BİROL BÜYÜKÖZTÜRK KİMDİR?

1960 yılında Kadirli’de Adanalı olarak doğdum. İlk ve orta tahsilimi Kadirli’de tamamladım. Lise tahsilimi Adana Erkek Lisesi, Üniversite Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi, Mecburi Hizmet Hakkari Sıtma Savaş Bölge Başkanı, Adana Sağlık Müdür Yardımcılığı, Adana Numune Hastanesi Başhekim Yardımcılığı, Adana Türk Sağlık Sen Kurucu Başkanı, Adana’da çeşitli sağlık kurumlarında doktorluk ve farklı sektörlerde iş yeri hekimliği yaptım. 21. Dönem Milletvekili, Meral Akşener Hareketi Adana temsilcisi ve İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyeliği yaptım.

İL KONGRESİ 22 MART’TA YAPILACAK

İlçe kongrelerini tamamlayan İy Parti’de Adana İl Kongresi’nin 22 Mart’ta yapılacağı belirtildi. İl Başkanlığı için adaylığını açıklayan Birol Büyüköztürk’ün yanı sıra mevcut il Başkanı Göktürk Boyvadaoğlu’nun da aday olması bekleniyor.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir