Adana ve Ceyhan Bu Nişanı Konuşuyor

Okunma zamanı1 Dakika

Şu Ailesinin yakışıklı oğlu Mert Şu ile Önük Ailesinin prensesi Özgecan Önük dillere destan bir törenle nişanlandı.
Adana’nın tanınmış isimlerinden Fadıl Şu’nun torunu, Muhammed Şu’nun oğlu olan Mert ile Ceyhan Ticaret Odası Meclis Başkanı Kasım Önük’ün kızı olan Özgecan Önük’ün nişan yüzüklerini Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar taktı.

İnşaat Mühendisi olan Mert Şu ile İş kadını Özgecan gecede şıklık ve uyumları ile göz kamaştırdı. Damadın ailesi Muhammed-Handan Şu çifti ile gelinin ailesi Kasım-Ayşe önük Adana ve Ceyhan’dan katılan seçkin konuklarla yakından ilgilenip takdir topladı.
Gelin Özgecan Önük’ün ağabeyleri Ceyhan Belediye Başkan Yardımcısı ve Adana Büyükşehir Belediye meclis Üyesi İlker Önük ile Ufuk Önük büyük misafirperverlik örneği sergiledi. Adana’dan gelen konukların ağırlanmasında damadın kardeşleri Vatan, Baran ve Cemile Şu’nun gösterdikleri özen ve nazeket dikkatlerden kaçmadı.
Adana’dan 5 kilometrelik konvoy ile giden damadın yakınları ile Ceyhan’ın en ünlü ailelerinden biri olan Önük Ailesi ve sevenlerinin katılımı nedeniyle Ceyhan Devlet Bahçeli Balo Salonu ve çevresinde büyük izdiham yaşandı. Seçkin davetli topluluğununu da katılımıyla nişan dökeni mitinge dönüştü. Yoğunluk nedeniyle araçlar park yeri bulmakta zorlanırken salon dışında da büyük bir kalabalık toplandı.
Konukları ile ilgilenmek için canla başla çabalayan her iki aile düğün törenini ise şimdiden planlamaya başladı. Gelin ve damadın arkadaşları, “Nişanda bu izdiham yaşandı ise düğününüzü düşünemiyoruz. artık yeni stadyumda mı yaparsınız, merkez parkta mı yaparsınız” diye takıldılar.
Genç çift duygu dolu anlar yaşadı.
Nişan törenine, Ailelerin ve sevenlerinin yanı sıra Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar, Başkan Vekili, Başkan Yardımcıları, belediye üst yönetiminde yer aan bürokratlar, Ticaret Odası Başkanı Şeref Can ve eşi, Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Aydar ve eşi, Ticaret Odası ve Ticaret Borsası yönetim kurulu üyeleri, Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı İbrahim İkidağ, Ceyhan iş, siyaset ve ticaret dünyasının önemli isimleri katıldı. Konukların şıklıkları ile göz doldurduğu muhteşem gecede nişan yüzüklerini takan Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar, Ailenin toplumun temelini oluşturduğunu belirterek, “Adanamızın iki güzide ailesinin iki güzel evladının birlikteliğine ilk adımı atmış bulunuyoruz. Her iki gencimiz de kendi alanlarında kendilerini ispat etmiş medarı iftiharlarımız olarak birlikte bir gelecek kurmaya karar vermişler. Şimdiden hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyor, Allah tamamına erdirsin diyorum.” şeklinde konuştu.
Damat ve gelinin aileleri gelen konukların uğurlanmasını da kapıda birlikte gerçekleştirdiler.
Hem büyük bir mutluluğa şahit olan hem gönüllerince eğlenme fırsatı bulan konuklar geceyi mutlulukla geride bırakırken, “darısı düğünlerine” temennisinde bulundular.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir