Karalar’dan “Bahçeli’nin ismi” polemiğini ateşleyecek sözler

Okunma zamanı1 Dakika

Zeydan Karalar, Hüseyin Sözlü döneminde yapımına başlanan Devlet Bahçeli Köprüsü’ne ilişkin ilk kez konuştu.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar partisinin Adana İl Kongresi’nde bir konuşma yaptı. 

Kongreye ilişkin açıklamalarda bulunan Karalar, kendisinin daha önce genel başkanın adayına karşı seçim kazandığının altını çizerek ” Bu partinin tabanını da delegelerini de kimse tahakküm altına alamaz. Yapmayın. Kardeşlerimi üzmeyin” sözleriyle delegelere baskı yapıldığı iddialarına yanıt verdi. 

Başkan Karalar belediyeye ve ihalelere ilişkin de açıklamalarda bulundu. Devlet Bahçeli Köprüsü’nün isminin değiştirilmesi tartışmalarına yönelik de ilk kez konuşan Karalar, köprünün hem maliyeti hem de ismi konusunda niyet belirtti. 

devlet bahçeli köprüsü ile ilgili görsel sonucu

“Allah nasip eder onun da ismini değiştirme fırsatını bulurum”

Yedigöze Barajı’nda tek kalemde Adana’ya 1 milyardan fazla para kazandırdıklarını kaydeden Karalar, “Devlet Bahçeli Köprüsü yapıyorlar. Diyorlar ki; sen hep eski projeleri konuşuyorsun. Kardeşim sen yaptığın hiçbir projeyi bitirememişsin ki. Hepsi duruyor. Devlet Bahçeli Köprüsü… Başlamışlar, 210 milyon TL’ya ihale etmişler, 195 milyon TL harcamışlar, köprünün 3’te 1’i bitmemiş. Köprü bitsin diye onların şartlarıyla gidersek 600 milyon daha harcayacağız.

Ben tabi Allah nasip eder onun da adını değiştirme fırsatı bulurum, o ayrı bir şey, bu kardeşiniz teknik heyetiyle ve ekibiyle bu köprüyü bitirecek ve onların düşündüğü fiyatın yarısına bitirecek. Alın size bir 300 milyon daha..” ifadelerini kullandı.

Görüntünün olası içeriği: 28 kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar partisinin il kongresinde 

“BOŞ KALEYE GOL ATAYIM DİYE PAS VERİYORLAR”

AK Parti Grup Başkanvekili Ozan Gülaçtı’nın da meclisteki eleştirilerine değinen Karalar, “Geçen Ak Partili bir kardeşimiz mecliste çıkıyor, izliyorsunuz değil mi meclislerimizi? İzleyin çok renkl geçiyor. Sanki bana özellikle pas atıyorlar boş kaleye gol atayım diye. Çünkü onların söyledikleri tamamen bizim lehimize. 7 tane iş söylüyor, diyor ki; Zeydan Karalar ihaleye çıkmadı bir tane firmaya verdi. Yahu sen Zeydan Karalar’ın eline tırnağına su dökebilir misin? Zeydan Karalar parayı bilir ama milletin parasını nasıl kullanacağını bilir başka bir şey bilmez” diye konuştu.

Kaynak: www.adananediyor.com

İzlemek için: Birbucuk TV

Karalar’ın kongre konuşması

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir