CHP’nin “Bitse de gitsek” kongresi!

Okunma zamanı1 Dakika

CHP Adana İl kongresinde mevcut Başkan Mehmet Çelebi yeniden il başkanı oldu. Kurultay delegeliği için yaşanan Soner Çetin krizi ise “sehven” aşıldı.
ASKİ Atatürk Spor Salonu’nda dün gerçekleştirilen kongreye Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü, Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, PM Üyesi Tekin Bingöl, PM Üyesi Müslim Sarı, Adana milletvekilleri Ayhan Barut, Orhan Sümer, Burhanettin Bulut, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar, İmamoğlu Belediye Başkanı Kasım Karaköse, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, siyasi partilerin, demokratik kitle ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ile partililer katıldı.

Saygı Duruşunda bulunulup İstiklal Marşı’nın söylenmesinin ardından divan Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü, Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak başkanlığında Av.Oya Tekin, Av.Bülent Maraklı ve Nevin Biçer’den oluştu.

KURULTAYIMIZ BAHARI YAZ EDECEK, İKTİDARIN ÖNÜNÜ AÇACAK

Parti Sözcüsü Faik Öztrak, yaptığı konuşmada, Cumhuriyet Halk Partisi’nin 37. Kurultayının ayrı bir öneme sahip olduğunu belirterek, “Bu kurultay, partimizin iktidar kadrolarını seçeceği kurultaydır. Geçtiğimiz yıl mart’ın sonu bahar dedik ve oldu. Şimdi de kurultayımız baharı yaz edecek CHP iktidarını önünü açacaktır” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından tek listeyle gidilen seçimlere geçildi. Heyecansız kongrede tek izdiham oy verme sırasında yaşandı. Seçim kurulu görevlilerinin hazırlığını bile beklemeyen delegeler oylarını bir an önce kullanıp gitmek için sandık bölgesinde izdiham oluşturdu.

SONER ÇETİN KRİZİ “SEHVEN” LE AŞILDI!

İlk açıklanan kurultay delegeliği listesinde Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’e yer verilmemesi bazı partililerin “Yazıklar olsun. Sanki 100 belediye başkanımız var gibi Soner Çetin’i yazmıyorsunuz” şeklinde tepkisine neden oldu. Tribünleri terk eden partililerin tepkisine Faik Öztrak da tanık oldu. Bir süre sonra yapılan anonsla Soner Çetin yerine “sehven” Cengiz Şimşek’in yazıldığı duyuruldu. Anons salonda gülüşmelere neden oldu.

Çetin dışındaki tüm belediye başkanları daha önce açıklanan listede bulunuyordu. Yeni liste sonunda CHP’li tüm belediye başkanları kurultay delegesi oldu.

İşte kongrede divan tarafından okunan liste ve daha sonra düzeltilerek kullanılan listeler:

Delegelere okunan Liste
Soner Çetin’in Kurultay Delegesi olarak eklendiği liste
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir