Şampiyonların kulübü ATDSK

Okunma zamanı1 Dakika

Bir yılda 5 performans sporcusunu milli takıma kazandırarak tarihi başarıya imza atan Adana Tenis, Dağ ve Su Sporları Kulübü’nün (ATDSK) sporcuları 16 Yaş Kış Kupası’na da damgalarını vurdular.


ATDSK’lı sporcular tekler ve çiftlerde final kardeşliği yaparak, şampiyonluk ve ikincilik kupalarını kazandılar.

Türkiye Tenis Federasyonu’nun  16 Yaş Kış Kupası Tenis Turnuvası, ATDSK kortlarında düzenlendi. Seyhun Seyhan’ın başhakemliğini yaptığı turnuvaya Adana, Adıyaman, Ankara, Bursa, Hatay, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Mersin, Muğla, Ordu, Sakarya ve Tekirdağ ile KKTC’den 49’u erkek toplam 86 sporcu katıldı. ATDSK’lı genç tenisçiler 16 Yaş Milli Takım Sporcuları Baran Söyler ve Toprak Avcıbaşı, tekler ve çiftlerde final oynayan sporcular oldular. Tekler finalinde ilk seti 6-0 kazanan Toprak Avcıbaşı, ikinci seti 6-1 kaybetmesine karşılık, final setini 7-5 alarak, şampiyonluk kupasının sahibi oldu. Çift Erkekler finalinin şampiyonları olan Baran Söyler ve Ferdi Bryan Tangal (GÖCEK) çifti, Toprak Avcıbaşı ve Mert Doğan (Ferdi) çiftine karşı ilk seti 6-2, ikinci seti tiebreak’ten 7-6 kazandılar. 

Tek bayanlarda Rana Bozdağ (İSTAV)  şampiyon, Defne Urşan  (İSTAV) ikinci, çift bayanlarda ise Defne Urşan ve Didenaz Polat  (İSTAV) çifti şampiyon, Rana Bozdağ ve Zeynep İlker (PODYUM) çifti de ikincilik kupalarının sahibi oldular. Şampiyon sporcuları kutlayan ATDSK Başkanı Ali Refah Keskin, “Türkiye’nin ilk uluslararası tenis akademisini kulübümüzdeki açmanın ardından sporcularımızın başarı grafiğindeki artış hepimizi mutlu etmiştir. Bir yılda 5 sporcumuzu birden milli takıma kazandırdık. 16 yaşta sporcularımız final kardeşliği yaptıkları turnuvadan iki şampiyonluk ve iki ikincilik kupası alarak, büyük başarı gösterdiler. Kendilerini kutluyorum. Tabi ki başarının ilk sırrı çok çalışmaktır, büyük özveridir. Çok çalışma konusunda ve özveride kendilerini hep istekli gördüğümüz sporcularımıza, bizlere inanan ailelerine, destek veren sponsorlarımıza ve başarının mimarı olan antrenörlerimiz ve kondisyonerlerimize çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir