Girne Köprüsü’nde çalışmalar hızlandı

Başkan Zeydan Karalar, Girne Köprüsü’ndeki genişletme çalışmalarını inceledi, hız kazanması için talimat verdi.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Girne Köprüsü’nün her iki yanında süren genişletme çalışmalarını denetledi. Başkan Zeydan Karalar, kent içi ulaşım için büyük önem taşıyan köprünün, bir buçuk ay sonra genişletilmiş şekliyle hizmete girmesini planladıklarını söyledi.

Girne Köprüsü’nün Adana’nın iki merkez ilçesini birbirine bağlayan en önemli köprülerden biri olduğunu belirten Başkan Zeydan Karalar, “Bölgede trafik sıkışıklığı yaşanıyordu. Bizden önce projesi yapılmış ve genişletme çalışmaları başlatılmıştı ama ne yazık ki yüklenici firma parasının ciddi bölümünü alamadığı için inşaat durmuştu. Göreve gelmemizin ardından çalışmalara yeniden başlanmasını sağladık. Şu anda çalışmalar hızla  sürüyor. Aslında çok önceden bitmesi gereken bir projeydi.  Burada süren çalışma kolay bir iş değil. Mevcut köprünün her iki yanına yeni köprü yapıyorsunuz. Burada bir buçuk aylık daha iş var. Umarım kasım sonuna yetişir. Hesaplarımızı ona göre yapıyoruz fakat yağmurlar başlarsa iş biraz uzayabilir. Uzamasın diye çalışma alanına geliyoruz, kontrol ediyoruz ve arkadaşları sık sık uyarıyoruz. İnşallah bir terslik, aksilik olmaz ve kasım sonunda bu işi biter, biz de vatandaşın kullanıma açarız” dedi.

ARA VERİLMİŞTİ

Yerel seçimler öncesi, eski başkan Hüseyin sözlü döneminde başlanan ancak müteahhitlere ödmme yapılmaması nedeniyle duran köprülerin akibeti merak ediliyordu. Başta Seyhan Nehri üzerinde yapılan Devlet Bahçeli Köprüsü olmak üzere, Yavuzlar köprü inşaatları da durmuştu. Seçim sonrası Mühendis odaları da bir açıklama yaparak Bahçeli ve Yavuzlar köprülerinin gereksiz olduğunu belirtmişlerdi. Bunun yanı sıra Girne köprüsünün genişletme çalışmalarının ise olumlu olduğu dile getirilmişti.

İşte o haber : TMMOB köprülerle ilgili açıklama yaptı

Bunları da sevebilirsiniz