Emek Partisi Hilton SA işçilerine destek ziyaretinde bulundu

Emek Partisi Adana İl Örgütü, grevlerinin 5. gününde Hilton Sa işçilerini ziyaret edip destek verdi.

Emek Partisi Adana İl Örgütü grevlerinin 5’inci gününde Hilton SA işçilerini ziyaret etti. Ziyarette konuşan Emek Partisi Adana İl Başkanı Sevil Aracı, Hilton SA Otelinde çalışan birçok işçinin ücretlerinin yüzde 20’lik vergi dilimine girmesi ile asgari ücretin de altına düştüğünü belirterek işçiler
insanca yaşayacak ücret talebini alana kadar başarıya ulaşmaları için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

“KRİZDE PATRONLAR KARLARINA KAR KATMAYA DEVAM EDİYOR”İşçi sınıfının elde ettiği hakların bir bir ellerinden alınmaya çalışıldığını, bunun için de patronların kriz günlerini fırsata çevirmeye çalıştığını ifade eden Aracı, “Biliyorsunuz kıdem tazminatı hakkı İşçilerin elde ettiği hakların bir bir ellerinden alınmaya çalışıyorlar. İşçiler ağır koşullar altında çalışırken, hakları ellerinden alınmaya çalışılırken kriz var dedikleri ülkede patronlar karlarına kar katmaya devam ediyor.
Yaşam kalitelerinde bir azalma olmuyor ama hep bizden fedakarlık etmemiz bekleniyor” diye konuştu.

Güvenlik gerekçesi ile yasaklanan grevlere dikkat çeken Aracı, “Umarız ki siz böyle bir şeyle karşılaşmazsınız ve bu görevden başarı ile talepleriniz karşılanarak çıkarsınız. Bunun için de önemli olan işçilerin Birliği. İşçiler birliğini bozmadığı müddetçe başarılı olmamasının önünde bir engel yok. Bu koşullar altında bir arada olmanızı önemsiyoruz ve haklarınızı arayarak gösterdiğiniz örnek direnişi destekliyoruz. Direnişin dışarıdan desteklenmesi çok önemli. Direniş kamuoyunda yer buldukça işveren taleplerinizi duymak zorunda kalacak” dedi.

“PATRONLARA VERİLENİN MİLYONDA BİRİ İŞÇİLERE VERİLMİYOR”Aracının ardından konuşan DİSK Gıda İş Temsilcisi Gökhan İmrek, kriz var denilerek sermayeye destekler, vergi indirimleri yapıldığını belirterek, ‘Bugün bir işçinin bir tane elektrik faturası bile devlet tarafından karşılanmıyor. Patronlara verilenin milyonda biri bile işçilere verilmiyor ve işçiler maliyet kalemi olarak görülüyor. Halbuki biz üretimin kendisiyiz, üreten biziz. Dolayısıyla hak ettiğimiz açlık sınırının altında bir yaşam değil. İnsanca bir yaşam ve bunun mücadelesini veriyoruz” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz