Çukurova Üniversitesi 335 Yabancı Öğrenci alacak

Çukurova Üniversitesi’nde Yabancı Öğrenci Kayıt Heyecanı Başladı.

Çukurova Üniversitesi ’nde (ÇÜ) bu kez de yabancı öğrencilerin kayıt heyecanı vardı. Çeşitli ülkelerden eğitim için Türkiye’ye gelip, girdikleri sınavlarda başarı göstererek Çukurova Üniversitesi’ni tercih eden 335 yabancı öğrenci üç gün boyunca kayıt yaptırabilecek. Ek yerleştirme işlemleri Eylül ayında yapılacak.

Sorun yaşanmayacak

Çukurova Üniversitesi Uluslararası Öğrenci Ofisi (ISO) tarafından koordine edilen kayıtlar Akif Kansu Toplantı Salonu’nda gerçekleştiriliyor. ISO ekibi, eğitim için Çukurova Üniversitesi’ni tercih eden yabancı öğrencilerin kayıtlarının kısa zamanda ve sorunsuz yapılabilmesi için sabahın erken saatlerinde çalışmalarına başladı.

Tek Adreste, Bürokratik İşlemlere Takılmadan Kolay Kayıt

Yabancı öğrenci kayıt organizasyonu hakkında bilgi veren Kayıtlar, Tanıtım ve Organizasyondan Sorumlu Koordinatör Yüksek Mühendis Bahadır Çapar, bu yıl Çukurova Üniversitesi’ne 335 civarında yabancı öğrencinin kayıt için başvuruda bulunduğunu söyledi. Çapar, “3 gün sürecek kayıt maratonuna bugün başladık. Yapılan sınavlar sonucunda Çukurova Üniversitesi’ne kayıt yaptırma hakkı kazanan adaylar göç idaresinden öğrenci işleri masasına, vergi dairesinden uluslararası öğrenci ofisi kayıt masasına kadar birleşik bir entegre yapı içerisinde tek adreste, tek günde tüm akademik ve bürokratik kayıt işlemlerini tamamlayabilecek.” dedi.

ÇÜ Adana MYO’da Mezuniyet Sevinci…

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Adana Meslek Yüksekokulu (MYO) 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı 28. Dönem mezunları için tören düzenlendi.

Yüksekokul kampüsünde gerçekleşen törene Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Halil Elekcioğlu, Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Faruk Karadağ, akademisyenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende ilk olarak öğrenciler adına okul birincisi Ali Berk bir konuşma yaptı.

Prof. Dr. Karadağ: “Üniversiteler Mezunlarıyla Vardır.”

Çukurova Üniversitesi’nin her geçen yıl eğitim-öğretim ve araştırma konularında çıtayı biraz daha üste taşıyarak öğrenci merkezli bakış açısını hedef noktası haline getirdiğine dikkati çeken Prof. Dr. Karadağ, “Üniversiteler mezunlarıyla vardır. Bizler sizlerin başarıyla her zaman gurur duymaya devam edeceğiz. Bundan sonraki hayatınızda başarı hırsına kapılıp sadece mesleğe odaklı kalmayıp sanat, kültür ve sporu ihmal etmeyin. Günün sonunda önemli olanın yaptığınız her işte, çalıştığınız ve etkilediğiniz insanlar olduğunu unutmayın. Sadece başarı ve sonuç odaklı değil insan odaklı olmalısınız. Sizler yarınımızın sahipleri ve ülkemizin geleceğisiniz. Biz sizleri hep alkışlıyor olacağız. Yolunuz açık olsun.” dedi.

Prof. Dr. Elekcioğlu: “Başarısızlıktan Korkmayın.”

“Sizler şu anda iki yıllık emeğinizin sonunda farklı tonlarda parlayan bizlerin yıldız mezunlarısınız.” şeklinde sözlerine başlayan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İ. Halil Elekcioğlu ise, 15 bölümün yer aldığı ÇÜ Adana Meslek Yüksekokulu’ndan bu yıl 379’u kız 214’ü erkek öğrenci olmak üzere toplamda 593 öğrenci mezun etmenin haklı gururunu yaşadıklarını söyledi.  Prof. Dr. Elekcioğlu, başarılı bir eğitim öğretim dönemi geçirilmesinde büyük emekleri olan öğretim elemanlarına, idari ve teknik personel ile çocuklarına destek olan ailelere teşekkür etti.

Herkesin bir hedefi olmalı

Konuşmasında öğrencilere de seslenen Prof. Dr. Elekcioğlu,”Unutmayınız ki herkesin bir hedefi olmalı. Hayatınızın sonunda nerede olacağınızı bilmek istiyorsanız, nereye gittiğinizi bilmek zorundasınız. Bu nedenle kendinize doğru hedefler belirleyiniz. Hedefe ulaşmada size yolunuzu aldığınız eğitim, iradeniz, azim ve kararlılığınız gösterecektir. Elbette ki önünüze birçok engel çıkacak, bocalayacak ve zorluk yaşayacaksınız. Ama kesinlikle başarısızlıktan korkmayın. Her seferinde daha büyük bir azimle yeniden başlayın ve asla yılmayın. Çukurova Üniversitesi mezunu kimliğine sahip olmanın verdiği ayrıcalığı bir ömür boyu yaşayacağınızdan hiç şüpheniz olmasın. Gelecekte gayretinizle de birçok kapının açılacağından emin olunuz. Bizim için elde edilebilecek en büyük ödül, sizlerin başarısı ve mutluluğudur. Bu yeni başlangıcınızın sizlere aydınlık, huzurlu kapılar açmasını, başarılar getirmesini diliyorum.“ şeklinde konuştu.                                                              

Kepler fırlatıldı

Açılış konuşmalarını ardından Yüksekokul birincisi Ali Berk yaş kütüğüne plakasını çaktı. Derece yapan öğrencilere Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Elekcioğlu, Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Karadağ ve protokol üyelerinin diplomalarını vermelerinin ardından öğrenciler keplerini havaya fırlatarak mezun oldu.

Ç.Ü Konservatuvarı mezunlarını uğurladı


Bunları da sevebilirsiniz