Cinnet geçiren eski astsubay önüne gelene ateş açıp 3 kişiyi öldürdü

Adana’da cinnet geçirdiği ileri sürülen eski astsubay G.D.T silahıyla rastgele ateş açarak 3 kişiyi öldürdü. Mermileri bitene kadar önüne gelene ateş eden saldırganın polisteki sorgusu devam ediyor.

Olay Adana’nın Yüreğir ilçesi Köprülü Mahallesi’nde meydana geldi. Hayati Özkaya, kızını arkasına, 5 yaşındaki oğlu Osman’ı kucağına alarak mobiletle giderken açılan ateş sonucu yere yığılarak hayatını kaybetti. 5 yaşındaki çocuk ise çevredeki vatandaşlar tarafından kanlar içinde kalan babasının kucağından alındı. Gözyaşlarına boğulan küçük çocuk babasını olay yerinde korku dolu gözlerle izledi. Bir süre sonra ise ilk olayın yaklaşık 500 metre uzağında kahvehaneden tabanca sesleri geldi. Kahvehane sahibi Okan Develi ile arkadaşı Necmettin Şahinoğlu da tabanca ile başlarından vurularak hayatını kaybetti. Saldırgan kaçarken, iki şahsın yakınları kahvehanede feryat etti. Özkaya’nın eşi Mehpare, çocukları Osman ve Halide de gözyaşlarına boğuldu.
Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Cinayet Büro Amirliği dedektifleri kısa sürede olay yerine geldi. Polis, cinayetleri ordudan psikolojisi bozuk olduğu için atılan Astsubay Güçlü Doğan T.’nin işlediğini belirledi. Polis, cinnet geçirdiği ileri sürülen zanlının otomobille kaçtığını saptayarak kaçış güzergahında önlem aldı. Kısa sürede zanlıyı yakalayan dedektifler, zanlıyı emniyete götürdü. Hayatını kaybeden 3 kişinin cenazeleri ise, olay yerinde yapılan incelemenin ardından otopsi için Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

İşte o saldırganın sosyal medya profili

Mermisi bitene kadar ateş etti

Hem zanlı hem de mahalleli ile yapılan ilk görüşmede zanlının psikolojisinin bozuk olduğu, zaman zaman akşamları havaya ateş ettiği, yolda otomobiliyle giderken çocuklarla bile tartıştığı öğrenildi. Zanlının bir süre önce eşi ve çocukları tarafından terk edildiği, bu nedenle de iyice psikolojisinin bozulduğu belirlendi. Bugün ise zanlının sabah saatlerinde otomobiliyle mahalleye çıkıp önüne gelen herkese rastgele hiç tartışmadan ateş etmeye başladığı, önce kucağında 5 yaşındaki çocuğu, arkasında ise kızıyla mobiletle giden Hayati Özkaya’ya defalarca ateş ettiği, çocukların şans eseri kurtulduğu öğrenildi.

Kahvehane sahibi Okan Develi hayatını kaybetti

Zanlının ilk olay yerinde berbere de ateş ettiği, daha sonra mahallede önüne çıkan herkese ateş ederek kahvehaneye vardığı, burada otomobilden inip ateş ettiği, herkesin kaçtığı, kahvehane sahibi Okan Develi ile 65 yaşındaki Necmettin Şahinoğlu’nun kaçamayarak mermilerin hedefi olduğu öğrenildi. Zanlının burada mermisi bitene kader ateş ettiği, daha sonra da otomobiline binip kaçtığı belirlendi. Zanlının emniyetteki sorgusu devam ediyor.  

Zanlının geçmişte bir süre DSP Yüreğir İlçe Başkanlığı yaptığı, daha sonra CHP’nin ön seçimine katılıp sonuncu olduğu öğrenildi. Sosyal medya hesabından Türkçü ve Turancı paylaşımlarıyla dikkat çeken zanlının birçok kişiye sosyal medyadan arkadaşlık önerisi gönderdiği ancak gönderilerinin hiç beğeni almadığı gözlendi.

Genelev önünde silahlı saldırı

Adana’da bir başka silahlı saldırı olayı da genelev önünde meydana geldi. Genelev çalışanı bir kadın ve yanındaki kişi kadının eski sevgilisi olduğu ileri sürülen bir kişi tarafından bacaklarından silahla vuruldu.

Kaynak: Adana Günaydın Gazetesi

Bunları da sevebilirsiniz