ALADAĞ-AKÖREN YOLU ARTIK BİTSİN

İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail KONCUK, Adana ilimizin “Aladağ-Akören yolu” sorununu meclis gündemine taşımıştı. 01.08.2019 tarihinde 7/15425 esas sayılı yazılı soru önergesini Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit TURHAN tarafından cevaplandırıldığını belirtti.

KONCUK, Aladağ-Akören yolu yapımı devam edecek midir? sorusuna “(Adana-İmamoğlu) Ayrım-Aladağ yolu 57,6 km uzunluğunda olup 37 km’si sathi kaplamalı tek yol seviyesinde tamamlanarak trafiğe açılmıştır.

İyi Parti Adana Milletvekili İsmail Koncuk Aladağ-Akören yolunu gündeme getirdi

Aladağ-Akören arası yol yapımı ne zaman bitecektir? Bitimi ile ilgili bir tarih verebilir misiniz? sorusuna ise “Kalan kesimde ihale devir işlemleri yapılarak 03.07.2019 tarihinde işi devralan firma ile sözleşme imzalanmıştır. 2019 yılı Yatırım Programına göre işin bitim tarihi 2021 olup çalışmalar program doğrultusunda devam etmekte” olduğunu Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı cevabında belirttiklerini ifade etti.

VATANDAŞ ZORLUK YAŞIYOR

İYİ Parti Adana Milletvekili İsmail KONCUK, “Vatandaşlarımız yolun eski ve kötü olması nedeniyle ulaşımda zorluklar yaşamakta, kaza tehlikesiyle karşı karşıya kalmaktadır. Bunun yanı sıra yolun eski olması ulaşımı aksatırken ticaret, eğitim gibi sosyoekonomik hayatı sekteye uğratmaktadır. 2015’te başlayan yolun bitirilmesi beklenirken, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının vaat ettiği gibi yeni tarih olan 2021 yılında bitirileceğini umut ediyorum. Akören yolunun takipçisi olacağım.” dedi.

KANGRENE DÖNDÜ

Aladağ-Akören yol sorunu yıllardır devam ediyor. Önceki dönemlerde görev yapan milletvekillerinden Elif Doğan Türkmen ve Seyfettin Yılmaz da sorunu dile getirmişlerdi. MHP Milletvekili Seyfettin Yılmaz’ın meclis tutanaklarındaki konuşması şöyle:

Yine, Aladağ ilçemizin Akören yolu var. Bakın, Bugünkü Turizm Bakanı olan Ömer Çelik -benim konuşmamdan önce- 2011 yılı Haziran ayında Aladağ’a gidiyor, diyor ki: “Aladağlılar hiç merak etmeyin, ben şimdi burada ineceğim, talimatı vereceğim, Aladağ-Akören arası yapılacak.” Aradan iki yıl geçti. Şimdi, vatandaş bekliyor. Aladağlılar bizi arıyorlar, soruyorlar, diyorlar ki: “Ne oldu bu bizim yolumuz?” Biz soruyoruz. “İşte planladık, yapacağız…” Bir şeyler indiriliyor oraya, dozerler, greyderler, ondan sonra ödenek yok, para yok, müteahhit bırakmış gitmiş, herhangi bir şey yok. Yani, bunun adı seçmeni kandırmadır, seçmeni yanlış yönlendirerek yanlış oy almadır.

Bunları da sevebilirsiniz