Adanalı gazeteciler umut oldu

Öykü Arin ve ilik bekleyen diğer çocuklar için kök hücre bağışında bulundular

Türkiye Gazeteciler Sendikası Genel Merkezi, Kök hücre bağışı konusunda toplumsal duyarlılığı artırmak adına İstanbul, Ankara, İzmir, Diyarbakır ve Adana’da bir günlük kampanya düzenledi. Adanalı gazeteciler İnönü Parkı’nda buluştu.

Umut ol kampanyası

Türkiye Gazeteciler Sendikası’nın (TGS) #UmutOl kampanyası çerçevesinde Adanalı gazeteciler Kızılay Adana Şubesi’ne kök hücre bağışında bulunarak umut oldu.
Türkiye Gazeteciler Sendikası Adana Şubesi üyesi gazeteciler Öykü Arin ve ülke genelinde ilik nakli bekleyen 1700 kişi için kök hücre ve kan bağışında bulundu. İnönü Parkı’nda bulunan Kızılay Kan Merkezi’ne gelen gazeteciler kök hücre bağışı formunu doldurarak ilik nakli bekleyen hastalar için umut oldu.

TGS Başkanı Büyükkaya açıklama yaptı


Adana merkezdeki İnönü parkındaki Kızalay kan merkezi önünde buluşan Adanalı gazeteciler adına TGS Adana Şube Başkanı Salim Büyükkaya bir açıklama yaptı. Türkiye Gazeteciler Sendikası Adana Şube Başkanı Salim Büyükkaya, Öykü Arin ve ilik nakli bekleyen tüm çocuklarımız için güçleri oranında duyarlılık oluşturmaya, umut olmaya çalıştıklarını belirtti. Kampanyalar ve kendi durumları hakkında da fikir sahibi olduklarını kaydeden Büyükkaya şunları söyledi:

“Kampanyaya başlarken aslında bu ve benzeri kampanyaların çok etkili ve güçlü sonuçlar doğurduğunu düşünüyordum. Öyle olmadığını gördüm. 1700 civarında ilik bekleyen çocuğumuz olduğu halde bağışta bulunan gönüllü sayısının 250 bin civarında olduğunu öğrendik. Bu yeterli bir rakam değil. Herkesin bu kampanyaya omuz vermesi, destek olması gerekiyor. Kimse nasılsa birileri yapıyor diye düşünmemeli. Bizzat neler yapabileceğini araştırmalı. Çevresine de bu konuda örnek olmalı. Kök hücre bağışı korkulacak bir şey değil. Sadece üç küçük tüp kan örneği alınıyor. Kızılay görevlileri başvuran herkesi gerektiği şekilde bilgilendirip, yönlendiriyor. İyi bir başlangıç yaptık, devam etmesini diliyorum. Katılan tüm meslektaşlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir