Adana’da Minikler Denizcilik Bayramı İçin Kulaç Attı

Adana Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Türkiye Yüzme Federasyonu Adana İl Temsilciliğinin faaliyet programında yer alan, 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kapsamında Çukurova Yarı Olimpik Yüzme Havuzunda yüzme yarışları düzenledi.

5 kulüpten 47 sporcunun katıldığı yarışmalar sırt, kurbağa, kelebek ve serbest kategorilerinde yapıldı.

Koç; “Sahip Olduğumuz İmkanları Kullanmalıyız”

Yarışları yakından takip eden, Adana Yüzme İl Hakem Kurulu Asbaşkanı İbrahim Koç, ödül töreninde yaptığı konuşmada şunları kaydetti. “Adana olarak su sporları açısından doğal zenginliklere sahip bir kentiz. Bunun yanında Gençlik Spor İl Müdürlüğümüzün uluslararası standartlardaki havuzları da yüzme sporu adına çok büyük avantaj. Sahip olduğumuz bu imkanları iyi değerlendirmemiz lazım. Her geçen yıl artan lisanlı sporcu sayımız yüzme sporunun geleceği adına bizleri ümitlendiriyor. Bu gün burada bizlere büyük bir coşku ve heyecan yaşatan minik yüzücülerimizin içinden, gelecekte uluslararası arenada şampiyonlar çıkacaktır. Tüm bu güzel tablonun yaşanmasında emeği olan Adana Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Abdulkadir Ataşbak’a, kıymetli sporcularımıza, antrenörlerine, velilerine ve tüm havuz personellerimize teşekkür ediyorum.”

Yarışmalarda dereceye giren sporculara madalyaları, Adana Yüzme İl Hakem Kurulu Asbaşkanı İbrahim Koç, Antrenörler ve müsabakada görevli Başhakemler tarafından verildi.

Bunları da sevebilirsiniz