Adana Koleji 60. Yılını Baloyla kutladı

Adana Koleji, kuruluşunun 60’ıncı Yıldönümü muhteşem bir baloyla kutladı.
Yarım asırdan uzun süredir çağdaş nesiller yetiştiren, Adana’nın eğitimdeki markası Adana Koleji, 60’ıncı yılını kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyor. Kendini eğitime adayan matematik öğretmeni merhum Ahmet Küstü’nün temelini atıp, meşalesini yaktığı, önce kızı Leyla Göksel’in, ardından üçüncü kuşak eğitimci Hande Melis Göksel’in eğitim meşalesini taşıdığı Adana Koleji’nin 60’ıncı Yıl Balosu Sheraton Otel’de yapıldı. Kurucu Temsilcisi ve Genel Müdür Hande
Melis Göksel, Yönetim Kurulu Üyesi Gamze Selin Göksel Taşkeli, konukları kapıda karşıladı. Balo, kuruluşundan günümüze hizmet veren öğretmenleri ve eski mezunları da buluşturdu. İlk mezunlarını 1965’te veren, Adana Koleji’nin balosu, Adanalı gazeteci ve belgesel yapımcısı Nebil Özgentürk’ün yaptığı , “Adana Koleji Belgeseli”nden kısa bir kesitin gösterimi ile başladı. Özgentürk de baloya katılanlar arasındaydı.

EĞİTİMDE 60 YIL GURURU


Gecenin açılış konuşmasını Genel Müdür Hande Melis Göksel yaptı. Göksel, eğitime 60 yıl hizmet vermenin Türkiye’de pek az eğitim kurumuna, Adana’da ise sadece kendilerine ait olduğunu, bundan büyük gurur duyduklarını söyledi. Adana Koleji’nin, 60 yılı geride bırakan, kökleri derinlerde, dalları, yaprakları, filizleri mavi gökyüzüne uzanan ulu bir çınar olduğunu vurgulayan Göksel, “Yarım asrı aşkın süredir Adana’da eğitime hizmet etmek hepimizi gururlandırıyor.
Eğitimde marka haline gelen Adana Koleji, gururla kutladığımız cumhuriyetimizin 96’ıncı yılında Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve inkılapları ışığında 60’ıncı yaşını kutlamanın gurur ve coşkusunu yaşıyor. Adana Koleji Ailesi’nin üçüncü kuşak temsilcileri olarak eğitim
meşalesini onurla taşımaya devam edeceğimizi ifade ederken, Cumhuriyet Bayramımızı da kutluyor, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmet ve şükranla anıyorum” dedi.

PASTA KESİLDİ


Hande Melis Göksel ve Gamze Selin Göksel Taşkeli’nin 60’ıncı Yıl Pastası’nı kestiği baloda, Behzat Gerçeker ve Enbe Orkestrası sahne aldı. Enbe Orkestrası’nın müzikalleri andıran sahne şovlarıyla desteklediği muhteşem şarkıları ile şenlenen gece, orkestranın seslendirdiği 10. Yıl Marşı ile son buldu. Konuklar da, ellerindeki Türk Bayrakları’nı sallarken marşı da okuyarak orkestraya eşlik ettiler.

Bunları da sevebilirsiniz