Adana Demirspor’un yeni Teknik Direktörü Uğur Tütüneker Adana’ya geldi

Adana Demirspor’un  yeni teknik direktörü Uğur Tütüneker bugün(5 Eylül 2019) Adana’ya geldi. Öğlen saatlerinde Şakirpaşa Havalimanına tarifeli uçakla gelen Tütüneker’i Kulüp CEO’su Mehmet Fatih Özlük karşıladı. Çiçeklerle karşılanan Tütüneker’i taraftarlar da yalnız bırakmadı.  Taraftarlar  Tütüneker’e çiçek verip atkı hediye ettiler.

Tütüneker’’ Başkanımıza şampiyonluk yaşatmaya geldim’’

Teknik Direktör  Uğur Tütüneker ayağının tozuyla önemli açıklamalar yaptı. Şampiyonluk için Adana’ya geldiğini söyleyen genç teknik adam’’ Başkanımızla görüşmede onun pozitif enerjisine hayran kaldım. Bu takımı çok seviyor ve şampiyon olması tek dileği. Milli arayı iyi değerlendirerek  derbiye hazır şekilde girmek istiyoruz. İnşallah başarılı oluruz’’dedi.

Başkan Murat Sancak duyurmuştu

Ümit Özat ile yolların ayrılmasından sonra Tütüneker’in yeni teknik direktör olduğunu Demirspor Başkanı Murat Sancak duyurmuştu.

Murat Sancak-UğurTütüneker

Sancak‘ın açıklaması şöyleydi:

” Çok değerli Adana Demirspor Taraftarları;
Sezon başı belirlediğimiz ‘’Şampiyonluk’’ hedefine ulaşmak adına çalışmalarımız aralıksız bir şekilde devam etmektedir. Yaptığımız görüşmelerin sonucunda Bayern Münih’te futbola başlamış ve Galatasaray’da jübile yapmış ,çalıştırdığı takımlarda şampiyonluklar yaşamış Uğur Tütüneker hoca ile anlaşmış bulunuyoruz. 1996’da Galatasaray’da jübilesini yapan hocamız sırasıyla, Yozgatspor, Sarıyer, Siirtspor, Kayserispor, Başakşehir, İstanbulspor ve Kasımpaşa’nın başında teknik direktör olarak çalışmıştır .Konyaspor ve Osmanlıspor’da şampiyonluk sevinci yaşayan Uğur Tütüneker’in camiamıza hayırlı olmasını dilerim. Büyük Adana Demirspor Ailesinin hocamıza, futbolcularımıza ve yönetimimize sonuna kadar destek olacağından hiç şüphem yok. Yolun sonu şampiyonluk olacaktır.
Sevgi ve Saygılarımla”

Özat’ın gidişi “Kamuoyuna” başlığıyla duyurulmuştu

Önceki teknik dörektör Ümit Özat’ın ayrıldığı ise şöyle duyurulmuştu

“Çok değerli Adana Demirspor taraftarı ve Spor Kamuoyu;

Yaklaşık yarım sezondur takımımıza ve  camiamıza hizmet eden Ümit Özat Hocamızla bugün itibarı ile yollarımızı ayırmış bulunuyoruz. Kendisine  teşekkür ediyor ve bundan sonraki futbol yaşamında  yürekten başarılar diliyoruz. Çıktığımız şampiyonluk yolunda bizleri  başarıya götürecek bir teknik adam ile  en yakın zamanda anlaşarak takımımızın başına getireceğiz.

Sevgi ve Saygılarımla

Murat Sancak”


Bunları da sevebilirsiniz