Fatih Erbakan liderliğindeki Yeniden Refah Partisi’nin Adana İl Teşkilatı il genelinde çalışmalarını yoğunlaştırdı. İl Başkanı Selahattin Baysal ve ekibi partinin tanınırlığını yükseltmeye başladı.

İL DİVANI KARAİSALI’DA

Yeniden Refah Partisi Adana İl Başkanlığı’nın düzenli olarak gerçekleştirdiği divan toplantısı Karaisalı ilçesinde gerçekleştirildi. Toplantı öncesi ve sonrasında çeşitli kesimlerle bir araya gelen İl Başkanı Selahattin Baysal, vatandaşla daha yakın temas için divan toplantılarını ilçelerde yapmaya devam edeceklerini, Yeniden Refah’ın çözüm önerilerini en geni kitlelere ulaştırmaya gayret edeceklerini söyledi.

BAYSAL KOZA TV’DE

Sahadaki çalışmalarının yanında sesini daha geniş kitlelere duyurmak amacıyla basın yayın organları ile sürekli iletişim içerisinde olan İl Başkanı Selahattin Baysal, Koza TV’de gündeme dair açıklamalar yaptı.

Akdeniz bölgesinin en önemli medya kuruluşlarından biri olan ve uydu yayınıyla geniş bir kesime ulaşan Koza TV’deki “Söz Hakkı” programında deneyimli gazeteci Murat Özkardeş’in sorularını yanıtlayan Baysal, “Milli Görüş geleneğinin gerçek temsilcisi Merhum liderimiz Prof. Dr. Necmettin Erbakn’ın oğlu Dr. Fatih Erbakan’ın liderliğindeki Yeniden Refah Partisi’dir. Bugün bu iddiada olduğu söylenen partilerden biri milli görüş gömleğini uzun süre önce üzerinden çıkarmıştı. Bugün devam olduğunu söyleyen bir başka partide de Erbakan ailesi adeta yok sayılmıştır.” Diye konuştu.

İMAMOĞLU ÇIKARMASI

Yeniden Refah Partisi Adana İl Başkanı Selahattin Baysal ve beraberindeki yöneticiler İmamoğlu ilçesinde esnafı gezerek ilçenin önde gelen ailelerini ziyaret etti.

Baysal, faaliyetler sırasında gördükleri ilgiden memnun olduklarını ancak vatandaşın haline üzüldüklerini belirtti.

Selahattin Baysal şöyle konuştu:

“Bizler halkımızın çektiği ekonomik sıkıntıların sebeplerini ve nasıl ortadan kaldırılacağını çok iyi biliyoruz. Çünkü biz önce hastalığı tespit eder, sonra da tedavi ederiz.
Milyonlarca insanımız işsiz ve açlık sınırının altında yaşamaktadır.

Bununla birlikte devleti yönetenler eğitimle doğruyu göstermek yerine ağır para cezaları ile insanlarımız terbiye etmekte ve devlete gelir elde etme yolu olarak borç almayı, haksız cezalar kesmeyi, adaletsiz vergi sistemi ile çalışandan, çalışmayandan, geliri olandan, olmayandan her türlü dolaylı dolaysız vergiyi orantısız olarak almaktadır.

Dışarıdan borçlanarak aldığımız bu paraları çarçur ederek yandaşlara peşkeş çekerek ülkeyi faiz batağına düşürerek ekonomiyi çökertmek yerine Allah’ın size verdiğim nimetleri saymaya kalksanız sayamazsınız dediği bu nimetleri ortaya çıkarıp bu nimetler ile istihdam yaratıp fabrikalar kurarak işsizliği ortadan kaldıracağız ve aynı zamanda mevcut alınmış devlet borçlarını ekstradan borçlanmadan kendi öz kaynaklarımızla ödeyeceğiz aynı zamanda mevcut çalışan isçi memur ve emeklilerimize en az %50 maaş zammıyla gelir düzeylerini arttıracağız.

Çiftçimizi, esnafımızı, sanayicimizi ve ülke insanlarımızın tüm kesimlerini kucaklayarak tüm sorunlarını kendi öz kaynaklarımızla çözeceğiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir