Zeydan Karalar, “Hizmeti en ücra köşeye kadar ulaştıracağız.”

Spread the love

Yüreğir’e bağlı Abdioğlu, Cumhuriyet ve Güzelevler mahallelerini ziyaret eden Başkan Karalar, muhtarlar, mahalle sakinleri ve esnafla bir araya geldi. Muhtarların “Muhtarlar Günü’nü” kutlayıp, mahallelerin öncelikli ihtiyaçları hakkında bilgi alan Başkan Karalar, Abdioğlu ve Cumhuriyet mahallelerinin altyapı ve kanalizasyon sorununu çözdüklerini, şimdi yol, asfalt ve içme suyu sorununu çözeceklerini müjdeledi. Başkan Karalar, sorunları yerinde tespit edip, çözüme odaklı ziyaretlerin, Adana genelinde devam edeceğini açıkladı.

HİZMETİ EN ÜCRA KÖŞEYE KADAR ULAŞTIRACAĞIZ

Gittiği her yerde vatandaşın teveccühü ve sevgisi ile karşılaşan Karalar, “Bu teveccüh ve sevgi beni kamçılıyor, daha çok çalışmamı sağlıyor. Yüzyılın vebası olarak adlandırılan Korona salgınına rağmen çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz. Göreceksiniz ki; dönem sonunda Adana’nın altyapı, kanalizasyon, yol, asfalt ve birçok sorununu bitirmiş olacağız. Sizler bu kardeşinize güvendiğiniz sürece ben de sizlerin güvenini boşa çıkarmayacağım. Allah’ın izniyle güven ve sevginize layık olamaya çalışacağım. Hep birlikte sorunların üstesinden geleceğiz. Karataş’tan Tufanbeyli’ye, Ceyhan’dan Pozantı’ya kadar en ücra köşeye hizmeti ulaştıracağız” dedi.

Yılda 1 milyon 200 bin liralık tasarruf

Adana Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek bünyesinde kurulan buz üretim tesisinin açılışı yapıldı. Büyükşehir Belediyesi, halk ekmek üretiminde kullanılan ve yılda 650-700 bin liralık satın alımı yapılan buzu kendi üreterek, hem bununla ilgili maliyeti sıfırlayacak, hem de yılda 1 milyon 200 bin liralık buz satıp, yaklaşık 2 milyon liralık tasarruf sağlayacak.

TESİS KENDİNİ BİR YILDA AMORTİ EDECEK

Adana Büyükşehir Belediyesi Buz Üretim Tesisinin açılışı, Belediye Evleri Mahallesi’ndeki Halk Ekmek Fabrikası bünyesinde yapıldı. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın gerçekleştirdiği açılışa, CHP il ve ilçe yöneticileri, bürokratlar ve halk katıldı.

Açılışta konuşan Başkan Zeydan Karalar, Büyükşehir Halk Ekmek Fabrikaları’nda günde 250-300 bin ekmek üretildiğini ve yıllık 650-700 bin liralık buz alındığını söyledi. Göreve geldiklerinde buzu daha ucuza almak için gerekli girişimi yaptıklarını fakat daha sonra buz üretim tesisi kurarak, hem ekmek üretiminde elzem olan buzu üretmeyi, hem de dışarıya satarak gelir elde etmeyi planladıklarını belirtti.

Başkan Zeydan Karalar, “Tesisi 800 bin liraya yaptık. Burası 1 yılda kendisini amorti edecek. Ayrıca yılda 1 milyon 200 bin liralık buz satacağız. Böylece Adana’ya yılda yaklaşık 2 milyon liralık gelir sağlamış olacağız” dedi.

YÖNETİM MANTALİTEMİZ FARKLI

Yönetim anlayışlarının farklı olduğunu ve bunun hizmetlerde, yapılan işlerde, çalışanlara yönelik politikalarda fark edildiğini ifade eden Başkan Zeydan Karalar, “Göreve geldiğimizde 3 ayda bir maaş alan, içeride birden fazla maaş alacağı bulunan çalışanlarımıza zamanında ücret ödeyebilmek için çok çaba harcadık. 8 ay içinde de işçimize zamanında maaş ödeyen bir belediye haline geldik. Her ay işçimize maaşını zamanında verebilmek için arkadaşlarımızla birlikte alnımızın damarı çatlıyor. Fakat çalışanımıza zamanında maaş ödemeye devam edeceğiz. Bazı işçilerimizin geçmişe yönelik ikramiye ve mesai alacakları mevcut. Önümüzdeki ay yapılacak mecliste, bununla ilgili bir borçlanmanın kabul edilmesi için Cumhur İttifakı’na mensup meclis üyesi arkadaşlarımızla anlaştık. İller Bankası’ndan da kredi alabilirsek, geçmişe yönelik bu alacakları da ödeyeceğiz. Her kulvarda olağanüstü bir tempoyla çalışıyoruz. Korona bizi yavaşlattı ama durduramadı. Gelir gider tablomuz hala olumsuz olmasına rağmen, her geçen gün daha iyi hizmet eden ve gücünü artıran bir belediye haline geliyoruz” diye konuştu.

40 BÜFE YENİLENİYOR

Başkan Zeydan Karalar, halk ekmek üretimini çeşitlendirmek, beyaz ekmeğin dışında ürünleri de halkla buluşturmak için harekete geçtiklerini kaydederek şunları söyledi: “Halk ekmek satışının yapılacağı 40 büfeyi yeniliyoruz. Bu büfelerde halk ekmek dışında, üreticilere yönelik kooperatifleşme çalışmalarının ardından peynir, yumurta, bal ve diğer ürünler de satışa sunulacak. Böylece hem üretici desteklenmiş olacak, hem de halkımıza geniş ürün yelpazesi sunulacak.”

Karataş’ta yol ve park atağı

Adana Büyükşehir Belediyesi ilçelerde başlattığı hizmet atağını Karataş ilçesinde park ve asfaltlama çalışmalarıyla sürdürüyor

Adana Büyükşehir Belediyesi ilçelerdeki hizmet atağını sürdürüyor. Önceki hafta Aladağ’da, geçen hafta Feke’de çok sayıda hizmetin açılışını gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi, Karataş’ta yoğun hizmet atağına devam ediyor.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın talimatıyla bugüne kadar 35 bin ton asfalt, 7km sathi kaplama yapılan Karataş’ta yoğun çalışmalar sürüyor.

6 DÖNÜMLÜK PARK

Kırmızıdağ-Yeni Mahalle’de 6 dönüm üzerine, yöre halkının kullanımı için park yapımı gerçekleştiren ekipler çalışmalarına hız verdi. Bitme aşamasına gelen parkta çocuk oyun alanı, fitness bölgesi ve dinlenme alanları bulunuyor.Öte yandan Sirkenli Mahallesi’nde de sıcak kaplama asfalt çalışmaları sürüyor. Karayolları standartlarında gerçekleştirilen uzun ömürlü asfaltlama çalışmaları tamamlandığında yöre halkı uzun yıllardır eksikliğini hissettiği asfalt yollara kavuşacak


Spread the love

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir