Lezzet Festivali bu yıl dijital platformda yapılacak

Spread the love

Adana Ticaret Odasının olağan Meclis toplantısında açıklama yapan Oda Başkanı Atila Menevşe, “Lezzet Festivali bu yıl dijital platformda gerçekleşecek” dedi.

Adana Ticaret Odası (ATO)  30. Olağan Meclis Toplantısı, Meclis Başkanı İsmail Acı başkanlığında, ATO Yönetim Kurulu Başkanı Atila Menevşe ve Meclis Üyeleri’nin katılımıyla video konferans yöntemiyle gerçekleştirildi. ATO Başkanı Atila Menevşe, meclis üyelerinin görüş ve önerilerini beyan ettikleri toplantıda, ekonomik gelişmeler ve oda faaliyetleri hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Başkan Menevşe, uzunca bir süredir tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 pandemisinin, ekonomik ve sosyal düzeni değiştirdiğini belirtti. Menevşe, ekonomik verilerde, Covid-19’un hem küresel hem de Türkiye ekonomisine olan etkilerinin gün geçtikçe daha net görülmeye başlandığını ifade ederek, ekonomik ve sosyal düzenin salgına göre biçimlendirilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Dünyayı, uzun bir yeniden yapılanma sürecinin beklediğini söyleyen Menevşe, dış talep ve finansman imkânlarının sınırlı olacağı gelecek dönemlerde; koordineli para ve maliye politikasının, bütünsel bir plan eşliğinde yürütülmesinin başarıyı getireceğini vurguladı.

ÖNÜMÜZDEKİ YILLARA DİKKAT!

Önümüzdeki yıllarda küresel ekonominin Covid-19 pandemisi dışında; yüksek borçluluk, gelir dağılımındaki sorunlar ve iklim değişikliği gibi çeşitli olumsuzluklardan da etkilenebileceği uyarısında bulunan Başkan Menevşe, “Bu dönemde, üretim faktörlerimizi ve varlıklarımızı korumak büyük önem taşıyor. Önümüzdeki süreçlerde Türkiye ekonomisi için sürdürülebilir büyümenin en önemli anahtarı; tasarruf etmek, yatırım yapmak, verimli üretim ve ihracata yönelik yapısal değişim gerçekleştirmek olacaktır” dedi.

YAPILANDIRMA VE ÖTELEME ÇAĞRISI

Gelinen süreçte, birçok sektörde talep daralmasına bağlı olarak ciroların oldukça düştüğünü belirten ATO Başkanı Atila Menevşe, tüm Türkiye’de olduğu gibi Adana’da da pandemi dolayısıyla ekonomik darboğaz yaşandığını ancak, her şeye rağmen hükumetin aldığı tedbirlerin çarkların dönmesini sağladığını kaydetti.


Spread the love

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir