Fatih Erbakan’ın genel başkanlığını yaptığı Yeniden Refah Partisi ( YRP) Adana İl Kadın Kolları Teşkilatı, Filistin’de yaşanan İsrail zulmü ile ilgili 5 Ocak Meydanında protesto açıklaması gerçekleştirdi. İl Kadın Kolları Başkanı Ruhiye Baysal başkanlığına Cuma namazı sonrası gerçekleştirilen açıklamaya parti yöneticileri ve vatandaşlar da destek verdi.

‘BARIŞ GÜCÜ OLUŞTURMALI’

Yeniden Refah Partisi Adana İl Kadın Kolları Başkanı Ruhiye Baysal basın açıklaması yaptı

YRP İl Kadın Kolları Başkanı Ruhiye Baysal tüm Türkiye’de eş zamanlı olarak okunan basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

 “İsrail’in barbarlığına karşı “Gün artık günü değil, icraat günüdür. İslam İş birliği Teşkilatı, Türkiye’nin çağrısıyla acil olarak tekrar toplanmalı- Filistin Devleti’nin talebiyle, Filistin Devleti’nin başkenti Kudüs’e yapılan saldırıları sonlandırmak üzere, İslam iş Birliği Teşkilatı öncülüğünde bir Barış Gücü oluşturulmalıdır. İsrail işgali ve vahşetine dünya sessiz kalmıştır, İslam alemi olarak sadece boş laf yerine artık fiili olarak harekete geçilmesi gerekmektedir. Gün; Namusumuza, Mescid-i Aksa’ya sahip Çıkma Günüdür.

Açıklama sırasında Türk, Filistin ve parti bayrakları açıldı

‘İSRAİL TERÖR ESTİRİYOR’

Harem-i Şerif ve Mescidi Nebeviden sonra üçüncü mescidimiz ve ilk kıblemiz, Mescidi Aksa yine bir Siyonist tecavüzle, yine bir Siyonist terörle karşı karşıyadır. Mübarek Ramazan ayında Mescid-i Aksa’ya baskın düzenleyen İsrail polisi, resmen terör estiriyor. Çok daha acı bir tablo ise Gazze’de yaşandı. İsrail’in Gazze’ye yaptığı füze saldırılarında aralarında çocukların da olduğu yüzlerce kişi şehit oldu. Mescid-i Aksa’ya, Filistinli Müslümanlara yönelik şiddetli saldırılar artarak devam ediyor. Dünya Siyonizmi tarafından atılan bu adım karşısında 30 seneden beri ifade ettiğimiz gibi, Tüm İslam Alemi olarak yapmamız gereken; boş laflar, sözlü kınamalar ve ağlayıp- sızlanma yerine, mutlaka fiili adım atmak ve yaptırımlar ortaya koymaktır.

‘SONRAKİ HEDEF TÜRKİYE VE İRAN’

Kudüs ve Filistin’den sonra hedefte Türkiye ve İran var. Yapılan vahşet planlıdır, asıl hedef; Büyük İsrail projesi kapsamında Filistin ve Kudüs’ten sonra İran ve Türkiye’nin topraklarını yutmaktır. Biz şuurlu Müslümanlar olarak çok iyi biliyoruz ki; bu iş Kudüs’le ve Filistin’le bitmiyor, bunun arkasından sıra Suriye’nin, Irak’ın, İran’ın ve Türkiye’nin önemli bir kısmının yutularak Büyük İsrail’in kurulmasına geliyor Allah muhafaza buyursun. Büyük İsrail’in merkez olduğu,  Siyonistler dışında 7 milyar insanın köle olduğu tek dünya devletini kurmaktır.

‘TSK ÖNCÜLÜĞÜNDE BARIŞ GÜCÜ OLUŞTURMALI’

Toplan, konuş, konuş, en sonunda da bir bildiri yayınla, “bu olayları kınıyoruz, ‘lanetliyoruz” deyip değil, sen istediğin kadar kına, islediğin kadar lanetle, adamlar adını adım hedefe yürüyor. Gün konuşma günü değil, icraat yapma günüdür. Artık adım atma vakti geldi de geçiyor!  Kudüs’ü korumak için acilen TSK’nın öncülüğünde barış gücü oluşturulmalıdır”

Yeniden Refah Partili kadınların basın açıklamasına Adana İl Başkanı Selahattin Baysal başta olmak üzere yönetim kurulu üyeleri ve teşkilat mensupları da destek verdi. Türk ve Filistin bayrakları taşıyan topluluk açıklamanın ardından dağıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir